تجمع اعتراضی کارگران مخابرات آی تی آی شیراز

امروز یکشنبه ۲ شهریورماه ۹۹، شماری از کارگران کارخانه آی تی آی شیراز در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات ۱۴ ساله خود دست به یک تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان استانداری فارس، زدند.

نماینده کارگران کارخانه آی تی آی شیراز (تولید کننده تجهیزات مخابراتی)، در رابطه با خواسته‌های کارگران گفت: «پرداخت مطالبات با احتساب خسارت تاخیر بدون هیچ قید و شرطی و تغییر هیئت اجرایی مستقر در کارخانه از جمله مهمترین مطالبات کارگران است.»

به گزارش تسنیم، کارگران کارخانه آی‌تی‌آی استان فارس که زمانی ۷۰ درصد از تجهیزات مخابراتی کشور را تولید می‌کرد، پس از ۱۴ سال همچنان به دنبال مطالبات خود هستند.

این کارگران که صبح امروز مقابل استانداری فارس برای چندمین بار در طول این سال‌ها تجمع کردند، خواستار رسیدگی مسئولان به وضعیت آنها و مطالباتشان بودند.

نماینده کارگران کارخانه آی‌تی‌آی شیراز در رابطه با وضعیت این کارخانه می‌گوید که کارخانه مخابرات راه دور ایران از سال ۱۳۸۳ خصوصی شد که پس از آن مشکلات زیادی را به همراه داشت و سبب شد که پس از ۵ سال یعنی در سال ۱۳۸۸ سهامدار خلع ید شود و مدیریت کارخانه زیر نظر هیئت حمایت از صنایع قرار گیرد.

وی در ادامه گفت:

«پس از اینکه کارخانه زیر نظر هیئت حمایت قرار گرفت، چند سالی بیشتر دوام نیاورد تا اینکه در سال ۱۳۹۰ تعطیل شد.»

این نماینده کارگران افزود: «برای برطرف شدن مشکلات از سال ۱۳۸۵ با استفاده از بازنشستگی پیش از موعد تلاش شد که فشار پرسنلی این کارخانه کم شود؛ اما همچنان مشکلات این کارخانه پابرجاست و امروز نزدیک به ۱۳۰۰ نفر از کارگران این کارخانه که بازنشسته شده‌اند هنوز مطالبات و سنوات خود را دریافت نکرده‌اند.»

مجموع مطالبات و حقوق‌های پرداخت نشده کارگران به گفته نماینده آنها، تا به امروز بدون احتساب خسارت تاخیر، نزدیک به ۳۵ میلیارد تومان است که علاوه بر ندادن حق و حقوق کارگران ارزش پول نیز امروز کمتر از سال‌ ۱۳۸۵ است.

نماینده کارگران در رابطه با وعده‌های داده شده توسط رئیسی که روز ۲۲ خرداد ۹۹ به این استان داده شده بود گفت که پس از دو ماه با وجود پیگیری‌های زیاد خبری از اجرای مصوبه نشد.

Share: