تجمع اعتراضی کارگران معدن مس چهارگنبد سیرجان نسبت به پرداخت نشدن مطالبات

روز دوشنبه ۱۲ خرداد ماه، کارگران معدن مس چهارگنبد سیرجان در مقابل ساختمان استانداری این شهر تجمع اعتراضی برپا کردند.

کارگران معترض با بیان این که شرایط کاری معدن مس چهارگنبد بسیار سخت است، می‌گویند: «از ابتدای سال جاری تاکنون، حقوق و مزایای حدود ۱۴۰ کارگر پرداخت نشده است و پیگیری‌های ما برای دریافت حقوق و مزایای خود، از طریق مسئولان این معدن تاکنون بی نتیجه بوده است.»

به گفته سلاجقه، رئیس هیأت مدیره شرکت معادن مس چهارگنبد، در دوران شیوع بیماری کرونا معدن فعال بوده است؛ اما از ابتدای سال جاری تاکنون، کارگران معادن هیچ حقوق و مزایایی دریافت نکرده‌اند و تلاش برای برای تامین منابع مالی، جهت رسیدگی به اعتراض کارگران معدن مس چهارگنبد که مطالبات‌شان می‌باشد، در حال پیگیری است.

وی اختلالات پیش آمده در پرداخت حقوق و مزایای کارگران این معادن را ناشی از تعطیل شدن معدن روباز و نبود تولید و برنامه‌ریزی برای استخراج مواد معدنی از معادن زیر زمینی عنوان کرد.

سلاجقه وعده داد، بر اساس هماهنگی‌های به عمل آمده با شرکت ملی مس ایران، حقوق و مزایای فروردین ماه امسال این کارگران، تا شنبه آینده پرداخت می‌شود و پیگیری پرداخت حقوق اردیبهشت نیز ادامه دارد .

علی‌رغم این که رئیس هیأت مدیره شرکت معدن مس چهارگنبد از کارگران خواست به فعالیت‌شان ادامه دهند و مسئولان پیگیر حقوق و مزایای آنان هستند و کار را هم تعطیل نکنند، اما کارگران این معدن به دلیل بی‌نتیجه ماندن پیگیری‌های آن‌ها برای دریافت حقوق و مزایا، در جلوی استانداری تجمع کردند.

مریم آب‌شاهی، مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان نیز مدعی شد، با فروش کنستانتره تولیدی شرکت معادن مس چهارگنبد سیرجان، دستمزدهای عقب‌افتاده کارگران این معادن پرداخت می‌شود.

وی با نادیده گرفتن تجمع اعتراضی کارگران و سرپوش گذاشتن بر اعتراض و مشکلات آن‌ها به ایرنا گفت: «این کارگران هم اکنون درحال فعالیت هستند و مشکل آن‌چنانی ندارند و پرداخت نشدن حقوق ۲ ماه کارگران به علت عقب افتادن فروش چند ماه شرکت بوده است که پیگیر رفع مسائل و مشکلات آن‌ها هستیم.»

Share: