تجمع اعتراضی کارگران میادین تره‌بار تهران و اعتراض کارگران اخراجی سیمان درود

کارگران میادین میوه و تره‌بار تهران نسبت به کمبود تجهیزات و امکانات بهداشتی دست به تجمع اعتراضی زدند.

روز چهارشنبه ۲۰ فروردین ماه، جمعی از کارگران شاغل در میادین میوه و تره‌بار تهران نسبت به کمبود تجهزات و امکانات بهداشتی در مقابله با ویروس کرونا دست به تجمع اعتراضی زدند.

به گفته کارگران معترض، آنها از لحاظ امکانات بهداشتی وضعیت خوبی ندارند و نیاز به لوازم بهداشتی و ضدعفونی‌کننده دارند.

کارگران افزودند: «میادین میوه و تره‌بار به علت مراوده و مراجعات روزانه با جمعیت زیادی از مردم، بیش از دیگر کارگران در معرض ابتلاء به کرونا قرار دارند. مردم برای تهیه میوه و خوراکی‌ها به صورت مستمر به تره‌بار مراجعه می‌کنند و همین امر احتمال ابتلاء کارگران به کرونا را افزایش می‌دهد.»

روز پنجشنبه ۲۱ فروردین ماه نیز کارگران شاغل در میادین میوه و تره‌بار تهران، برای دومین روز متوالی در اعتراض به کمبود تجهیزات و امکانات بهداشتی در مقابله با ویروس کرونا دست به تجمع اعتراضی زدند.

این کارگران که روز قبل نیز در محل کار خود دست به تجـمع زده بودند؛ خواستار تأمین امکانات بهداشتی و پیشگیری از کرونا، از قبیل دستکش و ماسک هستند.

کارگران می‌گویند: «در طی روز کارگران در این مکان بدون در اختیار داشتن هیچ امکانات بهداشتی دور هم جمع می‌شوند و این خود می‌تواند عاملی برای ابتلاء شدن کارگران به ویروس کرونا باشد.

تجمع اعتـراضی کارگران اخراجی سیمان درود

روز پنجشنبه ۲۱ فروردین ماه، کارگران اخراجی کارخانه سیمان درود، در اعتراض به اخراج خود و همکاران‌شان، مقابل اداره کار این شهر تجمع اعتـراضی برگزار کردند.

بنابه گزارشات رسیده‌، نزدیک به یک ماه از تجمعات اعتراضی این کارگران که از کارشان اخراج شده‌اند، می‌گذرد.

به گفته این کارگران هیچ مقامی در شهرستان درود لرستان باقی نمانده که این کارگران مقابل محل کارش تجمع نکرده باشند.

در شرایط بحرانی و در بحبوحه ویروس کرونا، این کارگران به لحاظ امرار معاش خود و خانواده‌هایشان در مضیقه هستند و تاکنون مسئولی پاسخگوی آن‌ها نبوده است.

Share: