تجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپه به اخراج ۲۰ نفر از کارگران

شماری از کارگران نیشکر هفت تپه (مجتمع کشت و صنعت)، روز سه‌شنبه ۲ مهرماه ۹۸ اقدام به برگزاری یک تجمع اعتراضی کردند. این کارگران در اعتراض به اخراج ۲۰ نفر از همکاران‌شان، در مقابل ساختمان دفتر مدیریت این شرکت دست به تجمع زدند.

به گفته یک منبع کارگری « دو روز از اجراج ۲۰ کارگر مجتمع کشت و صنعت هفت تپه( کارگران نیشکر هفت‌ تپه) می‌گذرد و کارگران معترض که شمار آنها به حدود ۳۰۰ نفر می‌رسد، هنوز منتظرند تا کارفرمای مجتمع همکارانشان را به کار سابق آنها بازگرداند.»

گفتنی‌ست که روز دوشنبه کارگران معترض با وعده مسئولان اداره کار شهرستان شوش جهت رسیدگی به وضعیت کارگران بیکار شده، به اعتراض خود پایان دادند؛ اما کارگران نیشکر هفت‌ تپه می‌گویند که تا این لحظه هیچ اقدامی برای بازگشت کارگران اخراج شده انجام نشده است.

یکی از کارگران گفت:

«بعداز ظهر روز گذشته معاون اجرایی شرکت در جمع کارگران حاضر شد و هیچ دلیل قانع کننده‌ای برای اخراج این تعداد کارگر به معترضان ارائه نکرد.»

وی با تاکید بر اینکه مسئولان از خواسته‌های به حق کارگران هفت تپه مطلع هستند، افزود: «مسئولان شهرستان شوش به همراه کارفرمای مجتمع کشت و صنعت هفت تپه هنوز توجهی به خواسته‌های ما نکرده‌اند.»

یادآوری می‌شود که به ۲۰ تن از کارگران مجتمع کشت و صنعت هفت تپه شاغل در بخش تولید، از صبح روز دوشنبه اول مهرماه ۹۸ با اتمام قرارداد کار، اجازه ورود به محل کار خود را ندادند. این به معنای اخراج این کارگران از سوی کارفرمای مجتمع کشت و صنعت هفت تپه است.

لازم به ذکر است که ۷ تن از کارگران فعال نیشکر هفت تپه در تاریخ ۲۳ مردادماه امسال به طور غیر قانونی و سرکوب‌گرانه با طرح اتهاماتی کذب علیه آنها همانند «اخلال در نظم عمومی» و یا «نشر اکاذیب» به ۸ ماه حبس تعزیری و ۳۰ ضربه شلاق محکوم شدند.

Share: