تجمع اعتراضی کارگران پروژه آبرسانی سد گاران مقابل فرمانداری مریوان

کارگران فصلی پروژه آبرسانی سد گاران بار دیگر در اعتراض به دستمزد پرداخت نشده ۴ تا ۶ ماه از دستمزدهای پرداخت نشده خود، اقدام به برپایی تجمع اعتراضی کردند.

مطابق این خبر، کارگران فصلی پروژه آبرسانی سد گاران امروز، یکشنبه ۶ بهمن ۹۸ در مقابل فرمانداری شهرستان مریوان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

آرمان شکری، دبیر سندیکای صنفی کارگران فصلی و ساختمانی مریوان ضمن تایید تجمع اعتراضی کارگران فصلی پروژه آبرسانی سد گاران، گفت: «ما نزدیک به ۱۰۰ نفر هستیم که برای شرکت شایگان مهر آپادانا در پروژه آبرسانی سد گاران کار می‌کردیم؛ اما نزدیک به سه ماه است که شرکت تعطیل و مطالبات مزدی ما کارگران پرداخت نشده است.»

او افزود: «مطالبات مزدی کارگران بین ۴ تا ۶ ماه است که بعد از سه ماه تعطیلی شرکت، هنوز پرداخت نشده است.»

یادآوری می‌شود که کارگران پروژه آبرسانی سد گاران، یک هفته پیش در تاریخ ۲۸ دی ماه نیز در اعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان مقابل استانداری کردستان در شهر سنندج تجمع اعتراضی برگزار کردند.

تجمع کارگران در آن زمان پس از آن صورت گرفت که وضعیت این کارگران، از سوی انجمن صنفی کارگران ساختمانی از همه نهادهای مربوطه در شهرستان مریوان پیگری شده بود؛ اما چون به نتیجه‌ای نرسید، کارگران به ناچار به سنندج مرکر استان رفتند.

کارگران این پروژه گفته بودند: «در شرایط گرانی و مشکلات معیشتی چطور می‌توان با چند ماه حقوق دریافت نشده، یک خانواده را اداره کرد؟»

اکنون یک هفته پس از تجمع اعتراضی مقابل استانداری سنندج و عدم پاسخگویی مسئولان به وضعیت دشوار کارگران، آنها مجدداً در مقابل فرمانداری مریوان تجمع کرده و خواستار مطالباتشان هستند.

شایان ذکر است که سد گاران یک سد خاکی بر روی رود گاران از شاخه‌های رود سیروان واقع شده است.

این سد در ۱۵کیلومتری شمال شرق مریوان در استان کردستان قرار دارد. ساخت سد در سال ۱۳۸۱ آغاز شد و در سال ۱۳۹۲ به بهره‌برداری رسید.

Share: