تجمع اعتراضی کارگران پیمانکاری شهرداری کرج و اعتصاب کارگران پروژه بزرگراه سقز بوکان

تجمع اعتراضی کارگران پیمانکاری شهرداری کرج

روز چهارشنبه ۶ آذر ۹۸، شماری از کارگران پیمانکاری شهرداری کرج در اعتراض به اخراج از کار و بیکار شدن خود مقابل ساختمان شورای شهر کرج اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

کارگران پیمانکاری شهرداری کرج که در این تجمع اعتراضی شرکت کردند و تعداد آنها ۲۷ نفر می‌باشد در خصوص تجمع خود گفتند: «پس از اتمام قراردادمان در روز ۴ آذر ماه، مسئولان شهرداری از تمدید قراردادهایمان ممانعت به عمل آوردند و ما را از کار بیکار کردند.»

لازم به ذکر است که این کارگران معترض شهرداری کرج هر کدام دارای سابقه کاری ۵ تا ۱۰ سال می‌باشند و شماری از آنان نیز دارای چندین ماه دستمزد پرداخت نشده هستند.

اعتصاب کارگران پروژه بزرگراه سقز بوکان در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی‌شان

از سوی دیگر خبرها از عدم پرداخت ۸ ماه از مطالبات مزدی کارگران شاغل در پروژه بزرگراه سقز بوکان، حکایت دارد. کارگران پروژه بزرگراه سقز بوکان در اعتراض به این موضوع دست از کار کشیده و به اعتصاب روی آوردند.

کارگران شاغل در پروژه بزرگراه سقز بوکان که در اعتراض به این مسئله دست به اعتصاب زده‌اند، خواستار رسیدگی مسئولان از جمله در وزارت راه، فرمانداری و اداره کار به این مساله شدند.

پیمانکار پروژه بزرگراه سقز بوکان، شرکت آب و خاک پارس است که با بیش از ۷۰ کارگر از سال ۹۶ فعالیتش را در این بزرگراه آغاز کرد.

گفته می‌شود که شرکت آب و خاک پارس به دلیل عدم اختصاص اعتبارات توسط وزارت راه و مشکلات مالی، از پرداخت دستمزد ناتوان مانده و این کارگران و رانندگان در مضیقه مالی قرار گرفته‌اند.

لازم به ذکر است که شهر بوکان در جنوب استان آذربایجان غربی واقع است و مرکز شهرستان بوکان می‌باشد.

Share: