تجمع اعتراضی کارگران پیمانکاری فاز ۱۲ پارس جنوبی و کارخانه آذرآب اراک

تجمع اعتراضی کارگران پیمانکاری فاز ۱۲ پارس جنوبی

روز یکشنبه ۱۶ تیرماه ۱۳۹۸، جمعی از کارگران پیمانکاری فاز ۱۲ پارس جنوبی در اعتراض به عدم پرداخت دستمزد خود دست به تجمع اعتراضی زدند.

برپایه این گزارش، حدود ۱۰۰ نفر از کارگران پیمانکاری فاز ۱۲ پارس جنوبی که در پالایشگاه نهم مشغول به کار هستند، با برپایی تجمع مقابل دفتر کارفرما خواستار دریافت کلیه معوقات خود شدند.

آنها اعلام کردند که با توجه به اوضاع نابسامان اقتصادی و گرانی روزافزون کالاهای اساسی زندگی تا رسیدن به خواسته‌های خود دست از تجمع برنخواهند داشت.

یاد آوری می شود که کارگران اخراجی منطقه ویژه پارس جنوبی روز شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸، با برپایی تجمع اعتراضی در مقابل ورودی سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس خواستار بازگشت به کار خود شدند.

تجمع اعتراضی کارگران پیمانکاری فاز ۱۲ پارس جنوبی

ادامه اعتصاب و تجمعات کارگران کارخانه آذرآب اراک

روز دوشنبه ۱۷ تیرماه ۹۸ برای سومین روز متوالی، کارگران کارخانه آذرآب اراک دراعتراض به بلاتکلیفی معیشتی وشغلی دست از کار کشیده و تجمع کردند.

برپایه گزارشهای دریافتی ، طی چند روز گذشته کارگران کارخانه آذرآب اراک به دلیل عدم پرداخت حقوق اردیبهشت و خرداد ماه خود و همچنین نبود امنیت شغلی دست از کار کشیده بودند. آنها می‌گویند از وقتی که کارخانه آذراب به بخش خصوصی واگذار شده دستمزدهای آنها با تاخیر چندی ماهه پرداخت می شود.

به گفته این معترضین روند اخراج سازی کارگران به بهانه‌های مختلف رو به افزایش است. کارگران معترض ضمن خواست دریافت دستمزدهای معوقه خود، خواستار لغو خصوصی‌سازی این شرکت شدند.

Share: