تجمع اعتراضی کارگران کارخانه قند فسا و کارگران نفت آغاجاری و کارگران معدن گل‌گهر

تداوم تجمع اعتراضی کارگران کارخانه قند فسا

روز پنج شنبه ۲۰ تیرماه ۱۳۹۸ برای چندمین روز متوالی کارگران کارخانه قند فسا اقدام به تجمع اعتراضی کردند. تجمع اعتراضی کارگران در اعتراض به عدم پرداخت ۴ ماه دستمزد معوقه خود صورت گرفت.

پیش از این نیز این کارگران در ۲۸ فروردین ماه سالجاری تجمعی اعتراضی نسبت به وضعیت کار و عدم پرداخت برگزار کردند که نتیجه‌ای در برنداشت. به گفته کارگران بعد از واگذاری این کارخانه به بخش خصوصی، علاوه براینکه دستمزدهای کارگران با تاخیرهای چند ماهه پرداخت می‌شود، به دلیل شروع موج اخراج‌سازی‌ها نیز امنیت شغلی کارگران به خطر افتاده است.

اعتصاب و تجمع کارگران نفت آغاجاری

به گزارش دریافتی، روز پنجشبنه ۲۰ تیر ۱۳۹۸، جمعی از کارگران شرکت نفت آغاجاری خوزستان در اعتراض به بی توجهی مقامات به خواسته‌هایشان دست از کار کشیده و در محوطه این شرکت دست به تجمع زدند.

کارگران پیمانی بهره‌برداری نفت شماره دو آغاجاری در استان خوزستان با برپایی این تجمع از مسئولان خواسته‌اند به وضعیت شغلی آنان رسیدگی کنند. معترضان ضمن اشاره به وعده‌های «زنگنه» وزیر نفت که اردیبهشت سال جاری وعده اجرایی شدن طرح طبقه‌بندی تا شهریور امسال را داده بود، اعلام کردند که تاکنون هیچ یک از وعده‌های وی عملی نشده است به همین دلیل دست به اعتصاب و تجمع زده‌اند.

تجمع اعتراضی کارگران شرکت کاوشگران معدن ۵ گل گهر سیرجان

بنا به گزارش دریافتی، روز پنج شنبه ۲۰ تیرماه، جمعی از کارکنان شرکت کاوشگران در معدن ۵ گل‌گهر مقابل فرمانداری سیرجان تجمع کردند. بر پایه این گزارش، این کارکنان در اعتراض به تعطیلی شرکت، بیکار شدن و مشکلات شغلی خود تجمع اعتراضی برپا کردند. بنا به گفته آنها، تا رسیدن به خواسته‌های‌شان دست از اعتراض بر نخواهند داشت.

منطقه معدنی گل‌گهر با داشتن معادن غنی از سنگ آهن به عنوان یکی از مطرح‌ترین قطب‌های فعال معدنی، صنعتی در خاورمیانه است که دارای قابلیت‌های بسیاری برای تبدیل شدن به یک منطقه بزرگ و رقابتی در سطح ایران و حتی جهان می‌باشد. این ذخایر معدنی در استان کرمان و در ۵۰  کیلومتری جنوب غربی شهرستان سیرجان واقع شده است.

Share: