تجمع اعتراضی کارگران کارخانه کنتورسازی ایران

کارگران کارخانه کنتورسازی ایران، با توخالی درآمدن وعده و وعیدهای مسئولین پس از بارها تجمعات اعتراضی در مقابل مراکز مختلف دولتی و دفتر امام جمعه قزوین، بار دیگر در مقابل استانداری قزوین دست به تجمع اعتراضی زدند.

روز سه‌شنبه ۳۱ تیر ماه ۹۹، کارگران کارخانه کنتورسازی ایران برای انعکاس صدای اعتراض‌شان نسبت به ادامه بلاتکلیفی شغلی و معیشتی و توخالی درآمدن وعده و وعیدهای مسئولین، بار دیگر دست به تجمع اعتراضی در مقابل استانداری قزوین زده و خواستار مطالبات‌شان شدند.

کارخانه کنتورسازی ایران در قزوین، کماکان تعطیل و از پرداخت مطالبات این کارگران از جمله 26 ماه حقوق‌شان خبری درمیان نیست و تاکنون جز وعده و وعید از طرف مسئولان طراز اول استان و امام‌جمعه قزوین و مسئولین کشوری چیزی عایدشان نشده است و بلاتکلیفی شغلی ومعیشیت‌شان کماکان ادامه دارد.

لازم به یادآوری است که به دنبال تجمع اعتراضی ۲۹ بهمن ماه سال ۹۸، که کارگران کنتورسازی ایران مقابل دفتر امام جمعه قزوین برگزار نمودند، مسئولان استانی مقابل مسجد شیخ‌الاسلام، قول داده بودند مشکلات این واحد تولیدی تا 20 اسفند ماه ۹۸ حل ‌شود و موضوع خلع ید مدیرعامل و مالک شرکت اجرا شود که این حرکت با توجه به رایزنی‌های پشت پرده، متوقف شد و کارخانه به بهانه تعطیل شد.

پیش از این، روز سه‌شنبه ۱۷ تیر ماه ۹۹، هم زمان با سفر سورنا ستاری، معاون علمی روحانی به استان قزوین، کارگران کارخانه کنتورسازی ایران مجددا در مقابل دفتر امام‌جمعه قزوین دست به تجمع اعتراضی زدند تا برای چندین و چندمین بار اعتراض‌شان را نسبت به ادامه بلاتکلیفی معیشتی و شغلی، علی‌رغم وعده و وعیدها، به نمایش بگذارند.

وحید اکبری‌پور، رئیس شورای کار واحد تولیدی کنتورسازی قزوین، در این تجمع اعتراضی گفته بود:‌ «تا امروز هیچ اقدامی برای پرداخت بیمه بیکاری به کارگران از سوی مسئولین انجام نشده و نزدیک به ۴ ماه است که کارگران این شرکت حقوقی دریافت نکرده‌اند.»

کارگرانی که منتظر بودند معاون علمی روحانی با شنیدن صدای اعتراض‌شان، در جهت حل مشکلات‌ آن‌ها اقدامی عملی انجام دهد، اکنون به خوبی متوجه شدند که آبی از این نظام و دولت برایشان گرم نخواهد شد و تنها راه استمرار مطالبه‌گری و بلند کردن صدای اعتراض‌شان است که بایستی در اتحاد و همبستگی با دیگران کارگران گسترش یابد.

Share: