تجمع اعتراضی کارگران کارخانه کنتورسازی ایران در اعتراض به عدم پرداخت دستمزد

روز یکشنبه ۱۴ مهرماه ۹۸ شماری از کارگران کارخانه کنتورسازی ایران در اعتراض به عدم تغییر وضعیت کارخانه و پرداخت نشدن دستمزدهای عقب افتاده کارگران، تجمع اعتراضی برگزار کردند.

کارگران کارخانه کنتورسازی ایران نسبت به عدم تحقق وعده‌های مسئولان به مطالبات شان معترض هستند.

کارگران در تجمع اعتراضی خود با اعلام اینکه در آخرین دور اعتراض‌شان اعضای شورای تامین استان وعده تشکیل کارگروهی را برای تغییر وضعیت کارخانه و پرداخت مطالبات کارگران داده‌اند، در ادامه افزودند: «از تقریبا ده روز پیش کارگران در پی وعده‌های مسئولان، در محل کار خود حاضر شده‌ و منتظر عملی شدن وعده پرداخت مطالبات هستند. ولی تاکنون هیچ مقامی پاسخگوی آنها نبوده است.»

بنا به اظهار کارگران کنتورسازی ایران، طی یک سال گذشته آنها بارها به نهادهای مختلف دولتی در شهر قزوین مراجعه کرده و خواستار مشخص شدن وضعیت کارخانه و پرداخت مطالبات معوقه خود شده‌اند.

کارگران کنتورسازی ایران با بیان اینکه از سال ۹۵ تاکنون حدود ۲۵ ماه مزد معوقه از کارفرما طلبکاریم و پرداخت حق بیمه‌هایمان با مشکل جدی مواجه است، در ادامه افزودند: «منتظر عملی شدن پرداخت مطالبات مزدی، معوقات بیمه‌ای، تامین امنیت شغلی، تعیین تکلیف وضعیت کارخانه و مالکیت آن هستیم که از یکسال و نیم  پیش دچار مشکل شده است.»

 آنها افزودند:

«این واحد تولیدی نزدیک به یک دهه است که با مشکلات تولید مواجه است و در حال حاضر هیچ گونه فعالیتی ندارد. از مسئولان درخواست پیگیری مشکلاتمان را به صورت جدی داریم.»

خاطر نشان می‌شود که طی هفته‌های گذشته بارها شاهد تجمعات اعتراضی و اعتصابات کارگری در نقاط مختلف کشور بوده‌ایم که همگی آنها نسبت به عدم پرداخت مطالبات مزدی خود، مشکلات خصوصی‌سازی، فقدان امنیت شغلی و بیمه درمانی و بلاتکلیفی شغلی، معترض بودند.

اعتصاب و اعتراض کارگران هفت تپه، آذرآب، هپکو، کارگران شهرداری‌های مختلف در شهرهای رشت، هندیجان، سی‌سخت و منجیل و… همگی از عدم پاسخگویی مسئولان و مقامات به خواست کارگران کشور حکایت دارد.

Share: