کارگران کیان تایر با آتش زدن لاستیک در محوطه این کارخانه خشم خود را ابراز داشتند. آنها بارها در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و مزایا و دیگر مطالباتشان دست به تجمع زده‌اند. اما تاکنون به هیچ یک از خواسته‌هایشان نرسیده‌اند. سال گذشته این کارگران بارها در اعتراض به وضعیت نامشخص شغلی و وضعیت نامعلوم کارخانه دست به اعتراض زده بودند. این کارخانه سال گذشته اعلام ورشکستگی کرده بود که همچنان این وضعیت ادامه دارد.

روز دوشنبه ۲۵ بهمن‌ماه ۱۴۰۰، کارگران کیان ‌تایر در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و نامشخص بودن وضعیت شغلی در محوطه کارخانه تجمع کردند.

کارگران خشمگین در اعتراض به بی‌پاسخ ماندن خواسته‌هایشان، با برپایی آتش در محوطه کارخانه به اعتراض خود ادامه دادند. این کارخانه از سال ۹۶ در وضعیت ناپایداری قرار دارد و از آن زمان این وضعیت همچنان ادامه دارد.

سال گذشته نزدیک به ۹۰۰ کارگر کیان ‌‌تایر، به‌دلیل مشکلات روزافزون در این کارخانه نگران وضعیت شغلی خود بودند.

در سال ۹۹ فعالیت این کارخانه از با مشکلات مالی و مدیریتی مواجه شده‌است.

این کارخانه در ساخت انواع تایر خودرو فعال است و در منطقه چهاردانگه در مسیر تهران – ساوه واقع شده‌است. کارگران آن از وضعیت موجود کارخانه، ابراز نارضایتی می‌کنند.

آن‌ها می‌گویند کارگران این کارخانه از وضعیت موجود ناراضی هستند. همچنین اضافه کردند که افزایش مشکلات تولید، امنیت شغلی کارگران را تهدید می‌کند.

به گفته کارگران کارخانه کیان تایر، «این واحد تولیدی در میانه دهه ۸۰ از سوی دولت به بخش خصوصی واگذار شد. اما به دلیل نحوه عملکرد کارفرمای خصوصی، از همان ابتدای واگذاری با مشکلات جدی مواجه شد. در نهایت در سال ۸۷ از سوی وزارت صنایع وقت، مسئولیت اداره کارخانه از کارفرمای جدید سلب و به هیأت حمایت از صنایع واگذار شد.»