تجمع اعتراضی کارگزاران مخابرات روستایی خوزستان در اعتراض به اجرایی نشدن مطالبات‌شان

جمعی از کارگزاران مخابرات روستایی استان خوزستان، روز شنبه ۱۰ خرداد ماه ۹۹، در اعتراض به وضعیت نامناسب شغلی و معیشتی تجمع اعتراضی برگزار کردند. کارگزاران معترض خواستار طرح طبقه‌بندی و همسان‌سازی حقوق و دیگر مطالبات پرداخت نشده خود هستند.

به گزارش ایلنا، صبح امروز، جمعی از کارگزاران مخابرات روستایی استان خوزستان، با تجمع مقابل اداره کار این استان، خواستار توجه به وضعیت شغلی و معیشتی خود شدند. شرکت‌کنندگان در این تجمع اعتراضی، خواستار آن شدند که اداره کار به مطالبات جدی آن‌ها رسیدگی کند.

pastedGraphic.png

تجمع اعتراضی کارگزاران مخابرات روستایی خوزستان

خواسته‌های مطرح شده از طرف کارگزاران روستایی خوزستان، اجرای طرح طبقه‌بندی طبق بخشنامه تایید شده دیوان عدالت اداری و آراء گرفته شده از مراجع حل اختلافات اداره کار می‌باشد.

کارگزاران همچنین، خواستار همسان‌سازی حقوق و دادن امکانات رفاهی بدون تبعیض و مشابه دیگر پرسنل طبق عرف کارگاه و برابر قانون کار شدند.

آن‌ها می‌گویند: «با توجه به اینکه طبق قانون، برای کارگزاران و پرسنل دائم، با یک کد کارگاهی، بیمه واریز می‌شود و یکسان هستیم، پس باید طبق عرف کارگاه از تمام مزایای قانونی برخوردار  باشیم.»

           کارگزاران معترض افزودند:‌ «با توجه به این که همکاران ما اکثرا در شرف بازنشستگی هستند، باید مابه‌التفاوت مزد گروه، محاسبه و هزینه بیمه را مشخص کنند و طبق گروه و مزد تعیین شده در حل اختلاف‌ها، توسط بیمه تامین اجتمایی و توسط مامورین بیمه، محاسبه و اعمال شود؛ ضمن این که بیمه ۴ درصد سختی کار نیز باید تعیین تکلیف گردد.»

pastedGraphic_1.png

تجمع اعتراضی کارگزاران مخابرات روستایی خوزستان

از دیگر خواسته‌ها که معترضین به آن اشاره داشتند، به‌روز شدن تمامی بیمه عقب‌افتاده است. آنها در این خصوص اظهار داشتند: «با توجه به اینکه بعد از سال ۸۸ که مخابرات خصوصی شده، [مخابرات] وظیفه دارد تمامی مبالغ بیمه سهم کارگر و کارفرما که برعهده مخابرات است را پرداخت کند.»

آن‌ها ادامه دادند: «متاسفانه خیلی از همکاران، بیمه عقب‌افتاده دارند که باید از سوی مخابرات واریز شود تا برای بازنشستگی آن‌ها مشکلی پیش نیاید.»

Share: