بازنشستگان فولاد، یکشنبه این هفته همچون هفته‌های گذشته به خیابان آمدند. بازنشستگان اصفهان با شعار«شما که توی رأسید، از عاقبت بترسید» به دولت و حاکمان رأس کار هشدار دادند. در پی پس‌گرفتن لایحه همسان‌سازی توسط رئیسی، به نظر می‌رسد که راه قانونی و اعتراض صنفی آنها بسته شده است. رئیسی با این رویکرد آب پاکی روی دست آنها ریخت.

این بازنشستگان تاکنون خواسته‌های خود را از طریق راه‌حل‌های مسالمت‌آمیز و قانونی پیگیری کرده‌اند. اما دولت با بستن چشم‌های خود به خواسته‌های فرودستان جامعه راه‌های قانونی را می‌بندد. عملکردی که حاصل آن فوران خشم این محرومان خواهد بود.

بنا بر فراخوان هفتگی، روز یکشنبه ۲۲ اسفندماه ۱۴۰۰، بازنشستگان فولاد تهران، اصفهان و دامغان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

بازنشستگان فولاد تهران نیز با تجمع جلو صندوق بازنشستگی فولاد، همسان‌سازی و افزایش حقوق را در نزدیکی سال جدید فریاد زدند.

بازنشستگان اصفهان همچون یکشنبه‌ هفته‌های گذشته در برابر صندوق فولاد تجمع کردند. آنها با شعار «شما که توی رأسید از عاقبت بترسید»، به بی‌اعتنایی حاکمان در رأس کار هشدار دادند.

بازنشـستگان فولاد اصفهان می‌گویند: «با ۱۰۰۰ میلیارد تومان منابع همسان‌سازی حقوق بازنشستگان فـولاد در سال ۹۹ چه کردید؟»

این سوال بازنشستگان فـولاد است که هر یکشنبه تکرار می‌شود. خواسته‌ای که از سوی سازمان برنامه و بودجه و صندوق بازنشستگی بی‌پاسخ مانده است. بازنشستگان می‌گویند صبر ما به آخر رسیده است.

بر روی پلاکارد دیگری نوشته شده بود: «با این تورم و گرانی با چه مجوزی ۲ میلیون تومان از متوسط افزایشات حقوق بازنشسته فولاد کم کرده‌اند.»

بازنشستگان فولاد می‌گویند ۳۰ سال ارزش افزوده، پرداخت یک‌سوم حقوق ما طی ۳۰ سال خدمت به صندوق فولاد را چه کسانی بالا کشیدند.

آنها می‌گویند سی سال از حقوق ما در دوران فعالیت بابت بیمه به صندوق‌های بازنشستگی سرازیر شده است. اما اکنون در سن پیری که نیازمند آن هستیم، معلوم نیست این پول‌های انباشه شده کجا رفته است؟

البته این را مدیران و مقامات صندوق بازنشستگی فولاد باید جواب دهند که طی این سالیان، با این پول‌ها، سرمایه‌ها و دارایی‌هایی مردم چه کرده‌اند؟