تجمع رانندگان مخابرات و کارگران کارخانه قند فسا در اعتراض به حقوق و بلاتکلیفی شغلی

تجمع رانندگان مخابرات در اعتراض به پایین بودن حقوق‌شان در چند استان

رانندگان مخابرات در چند استان کشور نسبت به وضعیت معیشتی خود اعتراض کردند. با افزایش نرخ بنزین، کاسبی گروه‌های بسیاری کساد شده است. از آن جمله رانندگان شرکت مخابرات ایران که می‌گویند با افزایش قیمت سوخت، دیگر کار کردن برایشان به صرفه نیست.

این رانندگان امروز یکشنبه اول دی ۹۸ در چند استان کشور از جمله استان خوزستان و مرکزی، در اعتراض به شرایط معیشتی خود دست به یک تجمع زدند.

آنها می‌گویند: «قرارداد سراسری خدمات خودرویی، دستور مدیر عامل است و این قرارداد می‌تواند معاش ما را بهبود ببخشد؛ اما متأسفانه در استان‌ها اجرا نمی‌شود.» آنها از مدیران محلی درخواست دارند که دستور مدیر عامل شرکت مخابرات اجرایی شود.

لازم به ذکر است که طی سال جاری، رانندگان شرکت مخابرات به دلیل پایین بودن دستمزدشان بارها دست به اعتصاب و اعتراض زدند. رانندگان مخابرات از جمله در خردادماه امسال در استان کردستان بیش از یک هفته در اعتراض به پایین بودن دستمزد و عدم توجه به مطالباتشان دست به اعتصاب زدند.

گفتنی است که دستمزد رانندگان شرکت مخابرات طی دو سال گذشته افزایش نداشته است در حالیکه قیمت‌ها و تورم به شدت افزایش داشته است. این وضعیت شرایط زندگی را برای این قشر کارگری سخت کرده است.

بخصوص پس از افزایش قیمت نرخ بنزین، این وضعیت توان ادامه کار را از آنها گرفته است. با این وجود کارفرمایان از رانندگان انتظار دارند با همان دستمزد سال‌های قبل کار کنند که این کار برای آنها غیر ممکن است.

تجمع کارگران کارخانه قند فسا در اعتراض به بلاتکلیفی شغلی و عدم پرداخت حقوق‌شان

از سوی دیگر روز شنبه ۳۰ آذر ماه، کارگران کارخانه قند فسا در اعتراض به بلاتکلیفی شغلی و معیشتی بار دیگر مقابل فرمانداری ویژه شهرستان فسا تجمع کردند.

یکی از کارگران هدف از تجمع روز شنبه را عدم پرداخت چهار ماه دستمزد و سه ماه بیمه کارگران را اعلام کرد و گفت:  « این کارخانه از اردیبهشت‌ ماه به مدت ۲ ماه تولید داشت؛ ولی پس ‌از آن تا دو ماه کارخانه تعطیل شد.» وی در ادامه افزود: «پس از ۲ ماه بیکاری، از اول شهریور تا اواسط آبان‌ماه به تعمیرات لوازم کارخانه مشغول شدند و پس‌از آن تا آخر همان ماه، یعنی به مدت ۱۵ روز تولید داشتند و کارخانه اکنون نزدیک به یک ماه است که تعطیل می‌باشد و کارگران همچنان در بلاتکلیفی به سر می‌برند.»

Share: