تجمع نیروهای شرکتی و حجمی توزیع برق در اعتراض به وضعیت حقوق و تبدیل قرارداد استخدام

صدها نفر از کارکنان و نیروهای شرکتی و حجمی شرکت‌های توزیع نیروی برق سراسر کشور روز سه‌شنبه ۱۷ فروردین ماه ۱۴۰۰، برای چندمین بار طی چند ماه گذشته در برابر مجلس دست به تجمع اعتراضی زدند.

تجمع‌کنندگان خواستار تبدیل وضعیت خود برای رسیدن به شرایط حقوق و مزایای برابر با نیروهای رسمی می‌باشند.

آنها همچنین خواستار لغو آزمون تبدیل وضعیت پیش رو که قرار است آخر اردیبهشت ماه توسط توانیر برگزار شود، شده‌اند.

نیروهای شرکتی و حجمی توزیع برق سراسر کشور در این تجمع اعتراضی پلاکارد و بنرهایی در دست داشتند که به قطع شدن دست پیمانکاران واسط اشاره شده است.

براساس فیلم‌هایی که در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده است، کارکنان و کارگران شرکتی و حجمی شرکت توزیع برق در برابر مجلس شعار می‌دادند: «وزیر بیا نگاه کن، فکری به حال ما کن.»

این کارگران معترض پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آنها شعارهایی از جمله «ما کارگریم، برده نیستیم» نوشته شده بود.

در اسفند ماه سال ۹۹ نیز کارگران شرکت‌های توزیع برق دست‌کم ۲ بار در برابر مجلس تجمع کرده و خواستار تعیین‌تکلیف استخدام و همچنین یکسان شدن حقوق خود شدند.

از جمله مطالبات دیگر این کارکنان و کارگران قطع دست شرکت‌های تامین نیرو است که حق و حقوق آنها را ضایع می‌کنند.

پیش از این در ۱۴ و ۱۹ اسفند ماه ۹۹، کارگران قراردادی شرکت‌های توزیع برق در برابر در شمالی مجلس تجمع اعتراضی برگزار نمودند.

معترضین دلیل این تجمع را یکسان‌سازی حقوق و استخدام بدون آزمون و قطع دست شرکت‌های تامین نیرو که همان شرکت‌های واسط و پیمانکاری می‌باشند، عنوان کرده بودند.

همچنین روز سه‌شنبه ۲۶ اسفند ماه ۹۹ نیز کارگران توزیع برق سراسر کشور نسبت به سطح پایین حقوق و دیگر مطالبات و عدم همسان‌سازی و حذف شرکت‌های پیمانکاری در برابر مجلس تجمع اعتراضی برگزار نمودند.

با افزایش روزافزون قیمت‌ها و کاهش توان خرید شهروندان، کارکنان و کارگران بخش‌های مختلف صنعتی و دولتی و همچنین بازنشستگان تامین اجتماعی، در ماه‌های اخیر تجمعات اعتراضی خود را افزایش داده‌اند.

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *