تجمع نیروهای مدت موقت نفت در اعتراض به اجرا نشدن طرح طبقه بندی مشاغل

صبح روز دوشنبه ۱۰ خرداد ماه ۱۴۰۰، نیروهای مدت موقت نفت در ماهشهر دست به تجمع اعتراضی زدند. این نیروها همراه با خانواده‌هایشان در این تجمع شرکت کرده و به اجرا نشدن طرح طبقه‌بندی مشاغل اعتراض کردند.

همزمان با تجمع کارکنان رسمی نفت در هلدینگ خلیج فارس، نیروهای مدت موقت وزارت نفت در ماهشهر نیز تجمع برگزار نمودند. آنها برای رسیدن به خواسته‌هایشان از جمله اجرای طرح طبقه‌بندی در ورودی سایت یک منطقه ویژه پتروشیمی ماهشهر تجمع کردند.

خواسته‌های تجمع‌کنندگان علاوه بر اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل، اجرای طرح اقلیمی و اجرای طرح پرداخت سنوات می باشد. پرداخت سنوات بایستی پایان سال بر اساس قانون کار صورت می‌گرفت.

بنابه گفته نماینده کارگری، نیروهای مدت موقت نفت با سیستم مربوطه قرارداد کاری دارند. اما این که قرارداد آنها مشمول وزارت کار است یا وزارت نفت، مشخص نیست.

نیروهـای مدت مـوقت وزارت نفت در این تجمع اعتراضی گفتند: «ما خواهان این هستیم که مسئولان صدای ما را بشنوند. از سال ۱۳۹۱ تاکنون مطالبات ما روی زمین مانده است. هرچند طرح طبقه‌بندی مشاغل تایید شده است، اما کسی به آن توجه نمی‌کند.»

گفتنی است که پیش از این، روز شنبه ۸ اردیبهشت، پرسنل مدت معین هلدینگ خلیج فارس تجمع اعتراضی برگزار نمودند. آنها نسبت به شرایط شغلی خود اعتراض داشتند.

این نیروها خواهان اجرای ماده ۱۰، پرداخت فوق‌العاده مخصوص مدت معین و اعمال ضریب تجمیعی جنوب می‌باشند.

بنابه گفته معترضین در این تجمع اعتراضی، پیگیری‌های چندین ساله آنها تاکنون بی‌نتیجه مانده است. هیچ کس صدای آنها را نمی‌شنود. علاوه بر این، مکاتبه با هلدینگ خلیج فارس بی‌ثمر بوده و قانون بدرستی برای آنها اجرا نمی‌شود.

Share: