تجمع همبستگی کارگران فولاد اهواز با ۲ تن از کارگران اخراجی

روز چهارشنبه ۱۱ فروردین ماه ۱۴۰۰، تجمع همبستگی کارگران فولاد اهواز با ۲ تن از کارگران اخراجی این شرکت برگزار شد.

جمعی از کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران، برای پایان دادن به ممنوع‌الورودی دو همکار حق‌طلبشان دست به تجمع در برابر تالار اجتماعات این مجتمع در کلانشهر اهواز زدند.

به گزارش منابع کارگری در مجتمع فولاد اهواز، به دنبال فراخوان برای تجمع امروز (چهارشنبه)  در اعتراض به اخراج همکارانشان حسین رضایی و غریب حویزاوی، از ساعت ۸ صبح جمعی از کارگران شاغل در بخش‌های مختلف، در برابر تالار اجتماعات دست به تجمع زده و خواهان بازگشت به کار فوری همکاران خود شدند.

بنا به این گزارش، در این تجمع پاژنگی مدیر حراست با حضور در بین معترضان خواستار پایان دادن به اعتراض شده و وعده داده است ظرف امروز و فردا موضوع را پیگیری و دو کارگر اخراجی به کار بازخواهند گشت.

از پاژنگی سوال شد ضمانت اجرایی برای این وعده چیست؟ که بنا به گواهی بسیاری از کارگران شرکت کننده در تجمع، وی گفته است در صورتی که تا فردا موضوع حل و رفع نشد هر تصمیمی که خودتان صلاح دانستید را به اجرا بگذارید.

کارگران گفته‌اند:‌ «بنابراین انتظار می‌رود با توجه به قول اکید وی مبنی بر بازگشت این دو همکارمان به مجموعه شرکت، هر چه سریعتر موضوع اخراج منتفی اعلام شود.»

آنها افزودند: «در غیر این صورت پیامدهای عملی نشدن این وعده بر عهده شخص پاژنگی مدیرحراست گروه خواهد بود.»

لازم به یادآوری است که دو کارگر فولاد اهواز به بهانه اتمام قرارداد، روز سه‌شنبه ۱۹ فروردین ماه ۱۴۰۰ از ورودشان به مجتمع فولاد اهواز جلوگیری بعمل آمد.

این اقدام غیرقانونی در راستای توطئه اخراج گسترده‌ای از فعالان و نمایندگان کارگران از طرف مدیرعامل و مدیر حراست مجمتع فولاد اهواز می‌باشد.

کارگران در بخش‌های مختلف با شنیدن این خبر، طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در برابر تالار اجتماعات این مجتمع صنعتی تجمع کرده و به مدیرعامل مجتمع و مدیر حراست فولاد اولتیماتوم دادند که در صورت بازنگردان دو کارگر به کارشان، دست به تجمع اعتراضی گسترده‌ای خواهند زد.

این اقدام به موقع کارگران عقب‌نشینی مدیر حراست مجتمع فولاد را بدنبال داشت و وعده داد که تا روز چهارشنبه ۱۲ فروردین ماه، مشکل برگرداندن کارگران را برطرف نماید؛ با این وجود کارگران معترض بر بازگشت فوری همکاران خود و توقف اخراج‌های غیرقانونی تاکید نمودند.

بنابه گفته کارگران فولاد اهواز، آنها در برابر اخراج‌ها متحدانه و محکم ایستاده و مقامات مسئول این مجتمع را در موقعیت عقب‌نشینی قرار داده‌اند.

گفتنی است که بدنبال حرکت اعتراضی محتدانه کارگران فولاد اهواز و جمع کردن بساط انتخابات نمایشی شورای کار در این شرکت، این دومین حرکت قدرتمند کارگران فولاد در دور جدید مبارزات‌شان علیه مدیران فاسد و اقدامات غیرقانونی است که بایستی به شکل وسیع از آن حمایت بعمل آید.

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *