کارگران گروه ملی فولاد با شعار «ما کارگران فولاد، علیه ظلم و بیداد، می‌جنگیم می‌جنگیم». «مدیر پروازی نمی‌خوایم نمی‌خوایم» با راهپیمایی در اهواز در برابر استانداری خوزستان تجمع کردند. کارگران روز گذشته با انتشار اطلاعیه‌ای عنوان کردند: «فردا روز اتمام حجت با تمام مسئولین استانی و علی‌الخصوص مسئولین داخل شرکت، علی‌الخصوص آقای یوسفی سوءمدیرعامل شرکت گروه ملی و نماینده بانک ملی است.» کارگران طی چند ماه اخیر در مذاکره با مدیران این شرکت با وعده‌های توخالی آنها مواجه شده بودند.

در پی فراخوانی که پیش از این کارگران گروه ملی فولاد اهواز منتشر کرده بودند، روز یکشنبه ۲۴ بهمن‌ماه ۱۴۰۰، کارگران گروه ملی فولاد با اعتصاب و راهپیمایی اعتراضی در برابر استانداری خوزستان دست به تجمع زدند.

در شروع اعتراض کارگران با تجمع در برابر فرمانداری شهرستان اهواز با راهپیمایی در خیابان فلسطین اهواز به سوی استانداری خوزستان حرکت کردند.

در تجمع کارگران در برابر استانداری شعارهای «ما کارگران فولاد، علیه ظلم و بیداد، می‌جنگیم می‌جنگیم». و «مدیر پروازی نمی‌خوایم نمی‌خوایم» را سر دادند.

کارگران پلاکاردهایی حمل می‌کردند که روی آنها نوشته شده بود: «کارگران بیدارند، از استثمار بیزارند».

کانال کارگران گروه ملی فولاد اهواز روز گذشته در رابطه با وضعیت اسفناک این گروه ملی و وعده‌های پوشالی مدیران بیانیه‌ای صادر کرد.

قسمیت از فراخوان کانال کارگران گروه ملی فولاد اهواز

«همکاران گرامی

همانگونه که مستحضرید از طرفی در چند ماه اخیر و طی جلسات متعدد هم‌اندیشی و پرسش و پاسخ پرسنل شرکت با برخی از مدیران به عمق فاجعه پی برده شد. از طرفی دیگر شاهد وضع اسفناک و سکوت مرگبار خطوط تولید در شرکت عظیم گروه ملی صنعتی فولاد اهواز هستیم.

در این مدت بارها طی اطلاعیه‌های متعدد در این کانال به وضع هولناک شرکت اشاره و مطالبات حداقلی و به حق کارگری عنوان شد.

جلسات با مسئولین استانی و حتی پیگیری‌های برخی همکارانمان با سفر به تهران و اخیرا حضور فرماندار و برخی مسئولین در تالار شرکت، همه و همه تنها به وعده و وعیدهای پوچ ختم شده است.»

در قسمتی دیگری آمده است: «به مسئولین استانی و شورای تامین استان اعلام می‌داریم که شما در آزمون جلب اعتماد کارگران شریف شرکت گروه ملی فولاد اهواز موفق نشدید. بار دیگر کارگران را برای رساندن صدای خود به مسئولین مرکزنشین مجبور می‌کنید به خیابان آیند. در برابر دفتر استاندار به عنوان نماینده دولت فریاد عدالت‌خواهی سر دهند تا شاید مرکزنشینان صدایشان را بشنوند.

مسئولیت تمام اتفاقاتی که در شرکت گروه ملی در حال وقوع است بر عهده مالک شرکت یعنی بانک ملی و نماینده آن یعنی شخص آقای یوسفی می‌باشد. مدیری که با سوء تدابیر خودخواسته یا ناخواسته، باب میل مافیای فولاد شرکتی با عظمت گروه ملی را در شیب تند سقوط قرار داده و رضایت روسای مرکزنشین را بر نجات این شرکت عظیم و محل ارتزاق چند هزار خانوار ترجیح داد.

همکاران گرامی و دلاور مردان گروه ملی فولاد اهواز

فردا با حضور در برابر استانداری فریاد هل من ناصر ینصرنی سر خواهیم داد. زیرا جز من و تو که کارگر این شرکت بزرگیم، کسی از مسئولین استان به فریادمان نخواهد رسید. این من و تو هستیم که مثل گذشته محکم و استوار در کنار همدیگر با فریادی رسا مطالبات خود را مطالبه خواهیم کرد.»