تجمع پرسنل مدت معین هلدینگ خلیج فارس در اعتراض به شرایط شغلی

روز شنبه ۸ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰، پرسنل مدت معین هلدینگ خلیج فارس، در اعتراض به شرایط شغلی تجمع اعتراضی برگزار کردند. آنها در دروازه سایت یک منطقه ویژه ماهشهر تجمع کردند.

پرسنل قرارداد معین هلدینگ خلیج واقع در ماهشهر، نسبت به وضعیت شغلی خود معترض هستند. این نیروها خواهان اجرای ماده ۱۰، پرداخت فوق‌العاده مخصوص مدت معین و اعمال ضریب تجمیعی جنوب می‌باشند.

به گفته پرسنل مدت معین هلدینگ، پیگیری‌های چندین سال آنها تاکنون بی‌نتیجه مانده است. هیچ کس صدای آنها را نمی‌شنود. علاوه بر این مکاتبه با هلدینگ خلیج فارس بی‌ثمر بوده و قانون بدرستی در قبال آنها اجرا نمی‌شود.

این در حالی است که پرسنل مدت معین عملیاتی از مسیر قانونی و آزمون رسمی استخدام شده‌اند. با این وجود، در عمل و کلام برخی مدیران ارشد، جزئی از بدنه پتروشیمی هستند.

به گفته یک منبع خبری، افزایشات و مزایایی برای نیروهای رسمی هلدینگ و نیروهای ثالث در نظر گرفته شده است. اما پرسنل مدت معین هلدینـگ از این مزایا محروم هستند.

لازم به یادآوری است که روز سه‌شنبه ۴ خرداد نیز کارکنان رسمی شرکت هلدینگ خلیج فارس تجمع اعتراضی برگزار کردند. آنها نیز نسبت به شرایط کاری خود معترض و در حاشیه جاده ورودی منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر تجمع کردند.

این کارکنان خواستار پایبندی این شرکت به قراردادش با شرکت صنایع پتروشیمی می‌باشند. آنها خواهان پرداخت پاداش بهره‌وری و شایستگی و دیگر مزایای مصوب هستند.

علاوه بر این خواستار فراهم شدن زمینه انتقال کارمندان رسمی نفت به شرکت‌های تابعه وزارت نفت بودند.

این تجمع همزمان با تجمع اعتراضی کارکنان مدت موقت وزارت نفت که در برابر مجلس برگزار شد، صورت گرفت. آنها نیز خواستار اجرای همسان‌سازی حقوق، اعمال فوق‌العاده شغلی و تبدیل وضعیت کارکنان مدت موقت مانند سایر وزارت‌خانه‌ها بودند.

Share: