کارکنان مخابرات ایلام در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق‌های عقب افتاده خود دست از کار کشیده و در ساختمان مرکزی مخابرات تجمع کردند. آ‌نها هم صدا با دیگر کارکنان مخابرات در شهرهای مختلف از تاخیر در پرداخت حقوق ناراضی هستند.

روز چهارشنبه ۱۱ خردادماه ۱۴۰۱، کارکنان مخابرات ایلام دست از کار کشیده و در ساختمان مرکزی مخابرات تجمع کردند. معترضان خواهان پرداخت حقوق سر موقع شدند. آنها تاخیر در پرداخت حقوق‌ها و خودداری از افزایش ۵۷ درصدی حقوق توسط دولت را مورد اعتراض قرار دادند. با وجود وعده افزایش حقوق ۵۷ درصدی، اما دولت رئیسی از انجام این وعده خودداری کرده و فقط به ۱۰ درصد افزایش کاهش یافته است که آن هم هنوز پرداخت نشده است.

به گزارش مخابرات ما، کارکنان مخابرات همراه با بازنشستگان طی نامه‌ای خطاب به رئیسی نوشته‌اند: «بارها در رسانه‌ها از شما شنیده شده است که هر مدیر حق و حقوق کارگران، کارمندان و بازنشستگان را به هر دلیلی حبس کند، باید فورا کنار گذاشته شود. حالا هم نگاهی به مخابرات و ۵۰ هزار بازنشسته آن بیندازید.»

کارکنان مخابرات در سراسر کشور خواهان رسیدگی به وضعیت سخت زندگی در اوج گرانی‌های این روزها هستند. آنها می‌گویند که اگر حقوق‌ها سر موقع پرداخت شود، فقط کفاف نیمی از ماه را می‌دهد چه رسد به اینکه چندین ماه عقب بیفتد. حقوق ماهانه کارکنان دولت به ندرت تا آخر ماه را کفایت می‌کند.

روز سه‌شنبه ۱۶ فروردین‌ماه کارکنان و بازنشستگان مخابرات ایران در شهرهای تهران، اصفهان، کرمانشاه، سمنان، سیرجان، اردبیل، رشت و …در برابر شرکت مخابرات شهرهای خود تجمع کردند.

شعار کارکنان و بازنشستگان در بسیاری از تجمع‌های اعتراضی این بوده است: «مخابرات درآمدش عالیه، سفره ما خالیه»!

آنها می‌گویند، بهانه کمبود منابع مالی و بی‌پولی از سوی مخابرات بهانه‌ای بیش نیست. چرا هیچگاه حقوق و مطالبات مدیران و نجومی بگیران این سازمان عقب نمی‌افتد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.