تجمع کارگران بازنشسته صنعت فولاد در اعتراض به سطح پایین حقوق

روز یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ تجمع کارگران بازنشسته صنعت فولاد در اعتراض به سطح پایین حقوق و وضعیت نامناسب خدمات درمانی در تهران، اصفهان و چند شهر دیگر برگزار شد.

کارگران بازنشسته صنعت فولاد، در ادامه اعتراضات قبلی خود، این بار نیز در برابر صندوق بازنشستگان فولاد، تجمع کردند. آنها خواستار همسان‌سازی حقوق و افزایش خدمات درمانی شدند.

تجمع اعتراضی و بستن خیابان توسط بازنشستگان صنعت فولاد در اصفهان

بنابه گزارشاتی که در رسانه‌ها منتشر شده است، از جمله خواسته‌های کارگران بازنشسته صنعت فولاد، اصلاح احکام همسان‌سازی و برداشتن سقف، مکلف کردن دولت به اجرای تعهدات و پرداخت مطالبات قانونی بازنشستگان فولاد مطابق آیین‌نامه معتبر فولاد و پرداخت به موقع هزینه‌های درمانی بازنشستگان فولاد، از محل بودجه‌های سنواتی می‌باشد.

آنها همچنین خواستار قرارداد درمانی برابر آیین‌نامه استخدامی و دستورالعمل‌های فولاد، بیمه عمر و حوادث برابر با دیگر واحدهای فولاد و بکارگیری فرزند بازنشستگان در ذوب‌آهن و شرکت‌های زیرمجموعه صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد می‌باشند.

استمرار اعتراض کـارگران بـازنشسته صنعت فولاد

لازم به یادآوری است که پیش از این نیز روز سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، کـارگران بـازنشسته صنعت فولاد در اعتراض به پایین بودن حقوق دست به تجمع اعتراضی زده و خواهان همسان‌سازی حقوق شده بودند.

آنها ضمن اعتراض نسبت به عدم اجرای همسان‌سازی بصورت دقیق و کامل، اظهار داشتند: «همانطور که برای بازنشستگان سایر صندوق‌ها از جمله صندوق کشوری و لشکری، همسان‌سازی ۹۰ درصدی اجرا شده است و دریافتی بازنشستگان با پایه حقوق شاغلان، هم‌تراز نزدیک شده است، بایستی برای بازنشستگان فولاد نیز اجرایی شود.»

کـارگران بازنشـسته صنعت فولاد، طی روزهای اخیر بارها به صندوق بازنشستگی مراجعه کرده و خواستار پاسخگویی مقامات صندوق شده‌اند.

Share: