تجمع کارگران سامان کاشی برای مطالبه معوقات چندین ساله و سرکوب توسط نیروی انتظامی

تجمع کارگران سامان کاشی بروجرد با خشونت و سرکوب نیروهای انتظامی مواجه شد. تجمع کارگران در اعتراض به معضل ۹ ساله این شرکت و مطالبه حقوق معوقه آنها بود.

روز پنج‌شنبه ۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ کارگران سامان کاشی بروجرد در اعتراض به تعطیلی شرکت و عدم رسیدگی به وضعیت معیشتی آنها در مقابل درب کارخانه تجمع کردند.

متعاقبا نیروهای سرکوبگر انتظامی بروجرد به تجمع کارگران حمله کرده و ضمن ضرب و شتم، عده‌ای از کارگران را بازداشت وبه پاسگاه شیروان منتقل کردند.

برای خفه کردن صدای حق‌طلبانه آنها، و ایجاد فضای رعب و وحشت، کارگران را به بازداشتگاه منتقل کردند. اما در نهایت با مقاومت کارگران و گرفتن تعهدنامه مجبور به آزاد کردن آنها شدند. در تعهدنامه از پیش آماده شده از کارگران خواسته شده که نسبت به وضعیت معیشتی خود تجمع اعتراضی برگزار نکنند.

کارخانه سامان کاشی، تولیدکننده انواع کاشی در بروجرد است. این کارخانه از ۲۵ اسفند ماه ۹۳ کلیه خطوط تولید کارخانه را تعطیل کرده است. علت تعطیلی نداشتن منابع مالی کافی برای تهیه مواد اولیه تولید، و عدم حمایت دولت از تولیدات داخلی عنوان شده است

عدم پرداخت مطالبات معوقه بعد از گذشت چندین سال

کارگران کارخانه سامان کاشی نزدیک به ۴۰۰ نفر می باشند. هر کدام از این کارگران مطالبات پرداخت نشده‌ای از کارفرما دارند که به فراموشی سپرده شده است.

گودرزی نماینده بروجرد در مجلس به تاریخ ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ در گفتگو با ایرنا وعده باز شدن کارخانه را داده بود. وی دراین رابطه گفته بود: «تاکنون جلسات مختلفی در سطح کشور و استانی با مدیران مرتبط و مالک کارخانه سامان کاشی برگزار شده و امیداواریم در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها این کارخانه احیا شود.»

Share: