تجمع کارگران شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی خلیج فارس در اعتراض به نبود امنیت شغلی و دستمزدها

ایلنا، حدود ۲۰۰ تن از کارگران شرکت حمل و نقل بین‌المللی خلیج فارس روز دوشنبه ۲۶ خرداد در اعتراض به نبود امنیت شغلی و تعویق در پرداخت دستمزدهایشان در مقابل سازمان خصوصی‌سازی در تهران اقدام به برگزاری تجمع کردند.

تجمع‌کنندگان علاوه بر خواست رسیدگی به مطالبات خود، خواهان لغو خصوصی‌سازی این شرکت شدند.

به گفته کارگران شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی خلیج فارس، از مرداد سال گذشته وضعیت شغلی ۴۵ تن از ۱۰۰ کارگر باسابقه‌ای که سال گذشته لغو قرارداد شدند، همچنان نامشخص است.

لازم به ذکر است که لغو قرارداد آن کارگران به دنبال اعتصاب و اعتراض کارگران این شرکت صورت گرفت. ۵۵ تن از آن کارگران به کار بازگشتند ولی ۴۵ کارگر همچنان بلاتکلیف باقی مانده‌اند.

کارگران شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی خلیج فارس همچنین نسبت به نداشتن امنیت شغلی و محدود شدن فعالیت نمایندگی‌های شرکت در مناطق مختلف کشور معترض هستند.

کارفرمای جدید شرکت حمل‌ونقل خلیج فارس بیمه تکمیلی کارگران را لغو کرد و از پرداخت حق بهره‌وری و حق اضافه‌کاری خودداری کرد.

مدیر جدید شرکت در مرداد سال گذشته، در اولین اقدام خود، قرارداد ۱۰۰ کارگر باسابقه را لغو کرد. هدف این بود تا آن‌ها را به امضای قرارداد سه ماهه تا یک ساله با پیمانکاران بکشاند.

مطابق سیاق جدید این شرکت، کـارگران شاغل در بخش‌های خدماتی، فضای سبز، اداری، ناوگان و سایر بخش‌ها که با عناوین شغلی راننده، آبدارچی، نظافتچی، برنامه‌ریز و غیره به کار اشتغال داشته‌اند، می‌بایست از آن تاریخ به بعد باید تحت مسئولیت یک یا چند پیمانکار قرار بگیرند.

یادآوری می‌شود که شرکت حمل‌ونقل خلیج فارس در استان‌های مختلف ایران دارای ۴۳ شعبه و نمایندگی است. شماری از این کـارگران در شعبه اسلام‌شهر تهران این شرکت مشغول به کار هستند.

Share: