تجمع کارگران شرکت نیشکر هفت تپه به مناسبت روز جهانی

سخنرانی نماینده کارگران درتجمع روز جهانی کارگر، در نیشکر هفت تپه

کارگران نیشکر هفته تپه صبح روز ۱۱ اردیبهشت، روز جهانی کارگر را گرامی داشتند. جمعی از کارگران این شرکت، با در دست داشتن پلاکارد بزرگی در محوطه شرکت تجمع کردند.

بخشی از سخنان نماینده کارگران شرکت نیشکر هفت تپه

با سلام، درود برهمه شما که اینجا حضور یافتید و بر همه آن‌هایی که در حال کنترل تولید هستند و اینجا حضور ندارند. این روزها روزهای آخر تولید و بهره‌برداری در هفت تپه است.

من از جانب خودم روز کارگر را به شما و به تمام کارگرانی که چرخ تولید بدست آنها چرخانده می‌شود تبریک می‌‌گویم. تنها کلمه‌ای که کارگر را می‌تواند در مسیر خودش موفق نماید اتحاد است. اتحاد.

در روز اول می سال ۱۸۸۶ میلادی، کارگران یک تجمع سراسری تشکیل دادند و خواسته آنها این بود که زمان کار آنها از ۱۴ ساعت در روز، به ۸ ساعت تقلیل پیدا کند. امروز ما روزانه ۸ ساعت کار می‌کنیم. آن عزیزانی که دو قرن پیش، برای چنین خواسته‌ای متحد شده و اعتراض کردند، ما امروزه نتیجه‌اش را می‌بینیم و از آن برخورداریم.

آقای رئیسی چتر فساد را در سراسر کشور گسترانده است

امروز که ما برای برای احقاق خواسته‌هایمان در شرکت هفت تپه متحد شده و بپا خواستیم، شاید یک قرن دیگر روزی را بنام روز هفت تپه نام‌گذاری کنند. اما لازمه آن اتحاد است. مطالبات ما هنوز پا برجاست. مطالبات ما؛ خلع ید، برگشت اخراجی‌ها، (اسماعیل بخشی، محمد خنیفر)، برگرداندن پولهایی که بنام هفت تپه وام گرفته شده ولی غارت شده و مجازات مفسدین است. آقای رئیسی که می‌گوید چتر عدالت را روی سر تمام ایرانیان می‌گسترانم، متأسفانه چتر فساد گسترانده شده و هیچ برخوردی با مفسدین هفت تپه از طرف قوه قضائیه ندیدیم. ما از آقای رئیسی فقط مماشات و مسامحه دیدیم. دلیلش هم این است که مفسدان در همه قوای کشور ریشه دوانده‌اند. ما دچار یک فساد سیستماتیک گسترده در سراسر کشور هستیم.

مطالب فوق بخشی از سخنان نماینده کارگران نیشکر هفت تپه به مناسبت بزرگداشت روز جهانی کارگر بود که در اجتماع آنان ایراد گردید.

Share: