تجمع کارگران شهرداری رودبار زیتون در اعتراض به چند ماه دستمزد عقب افتاده

صبح روز سه‌شنبه ۵ مرداد ماه ۱۴۰۰، کارگران شهرداری رودبار زیتون واقع در استان گیلان، تجمع اعتراضی برگزار کردند. این کارگران دست از کار کشیده و در برابر ساختمان موتوری شهرداری این شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند.

به گفته منابع کارگری در شهرداری رودبار، کارگران مجموعه شهرداری این شهر تحت مسئولیت پیمانکار مشغول کار هستند. آنان در اعتراض به دستمزد عقب افتاده خود در محوطه ساختمان موتوری شهرداری تجمع کردند.

کارگران طی ۴ تا ۵ ماه گذشته دستمزد و حق بیمه آنها بطور کامل پرداخت نشده است. آنان می‌گویند: «چندین سال است مطالبات مزدی و بیمه‌ای عقب افتاده داریم. هم اکنون نیز جدا از دستمزد، بیمه کارگران بصورت کامل به تامین اجتماعی واریز نشده است.»

کارگران شهرداری رودبار زیتون افزودند: «حداقل حقوق دریافتی برای تامین نیازهای زندگی کافی نیست. در چنین وضعیتی بسیاری از مزایای مزدی کارگران خدماتی و فضای سبز پرداخت نمی‌شود. این مزایا شامل اضافه‌کاری‌ها و تعطیل‌کاری‌ها می‌شود.»

بنابه گفته کارگران، طی ۴ تا ۵ ماه گذشته حدود ۵ تا ۶ میلیون تومان دستمزد به کارگران پرداخت شده است. هر ماه بصورت علی‌الحساب ۵۰۰ تا یکی الی ۲ میلیون تومان به هر کارگری داده شده است. آخرین دستمزدی که دریافت کرده‌اند ۲۱ تیر ماه بود که شهردار بحساب هر یک از کارگران مبلغی واریز کرده است.

کارگران در ادامه می‌گویند: «همکاران جمع‌آوری زباله و فضای سبز شهرداری رودبار زیتون در این روزهای پرخطر کرونایی مشغول کار هستند. در حالی که همه تاکید به رعایت بهداشت فردی می‌کنند، اما کارگران با حداقل امکانات مشغول خدمات‌رسانی می‌باشند.»

به گفته کارگـران شهـرداری رودبـار زیتون، در شهرستان کوهستانی و محروم رودبار کار و زندگی می‌کنند. آنان توقع دارند مسئولان بیش از این به موضوع معیشت و پرداخت دستمزد کارگران توجه کنند.

کارگران می‌گویند: «نگران هستیم، چرا که بایستی تکلیف مطالبات ما مشخص شود. انتظار داریم مسئولان شهری چاره‌ای برای تامین منابع مالی شهرداری و پرداخت دستمزد چاره‌ای بیندیشند.»

Share: