کارگران شهرداری شوش برای سومین بار در هفته جاری، در برابر فرمانداری این شهر تجمع کردند. کارگران شرکت کننده خواهان پرداخت چندین ماه حقوق‌های عقب‌افتاده و مطالبات سالیان گذشته شدند. شهرداری شوش از پرداخت حقوق کارگران به بهانه نبود بودجه خودداری می‌کند. کارگران طی سال جدید، بارها دست به تجمع و اعتراض زده‌اند؛ اما شهرداری و فرمانداری حاضر به پاسخگویی خواسته آنها نیستند.

در ادامه تجمع کارگران شهرداری شوش طی هفته جاری، روز چهارشنبه ۷ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱، آنها دوباره در برابر فرمانداری شوش تجمع کردند.

با وجود بارش باران، اما کارگران با تجمع در برابر فرمانداری این شهر خواستار رسیدگی به خواسته‌هایشان از سوی فرماندار شدند.

کارگران می‌گویند: «در سال جدید همچون سال‌های گذشته برای دریافت همین حقوق‌‌های ناچیز باید به درب فرمانداری یا شهرداری بیاییم.» اسفندماه سال گذشته نیز آنها چندین روز تجمع داشتند؛ اما شهرداری از برآورده کردن خواسته‌هایشان سر باز زد.

آنها طی روزهای یکشنبه و دوشنبه نیز تجمع برگزار کردند؛ اما همچنان فرماندار شوش بی‌اعتنا به خواسته کارگران حاضر به پاسخگویی به آنها نیست.

یکی از اصلی‌ترین خواسته این کارگران تبدیل وضعیت از قراردادی و موقت به قرارداد دائم و استخدام رسمی عنوان شده است.

کارگران شهرداری شوش بدون حقوق و سفره‌های خالی در سخت‌ترین وضعیت معیشتی

کارگران با اشاره به چندین روز اعتراض در اسفندماه گذشته، در سال جدید انتظار دارند که مقامات شهرداری با پرداخت حقوق‌های عقب‌افتاده، آنها را بیشتر از این آزار ندهند.

به گفته کارگران شهرداری شوش، مقامات شهرداری و کارفرما با سوءاستفاده از فقر و بیکاری شدید در کشور، در صورت کوچکترین اعتراضی آنها را به اخراج تهدید می‌کنند.

آنها می‌گویند فشار زندگی ما را خسته کرده است و بیشتر از این تحمل بی‌پولی و گرسنگی را نداریم. آنها تاکید کردند که صبر و تحمل کارگران هم حدی دارد. حرف کارگران شهرداری شوش این است نانی در سفره‌هایمان نداریم تا شکم فرزندان خود را سیر کنیم.

باید تاکید کرد با توجه به وضعیت شدید تورم و بالا رفتن لحظه‌ای قیمت اقلام ضروری و اولیه زندگی، روزانه با گسترش اعتراض کارگران و فرودستان جامعه مواجه هستیم. این بی‌توجهی به خواسته کارگران محروم و گرسنه فقط بر خشم این زحمتکشان می‌افزاید. خشمی که به‌زودی گریبان خود حاکمیت را خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.