تجمع کارگران لوله سازی خوزستان جهت پیگیری مطالبات و بازگشت به کار

صبح روز چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، کارگران لوله سازی خوزستان جهت پیگیری مطالبات و بازگشت به کار خود، در برابر استانداری این استان دست به تجمع اعتراضی زدند.

کارگران لوله سازی خوزستان می‌گویند: «حدود ۸ ماه پیش به بهانه این که می‌خواهند فاز دوم کارخانه را راه‌اندازی کنند با حدود ۱۰۰ نفر از کارگران تسویه مالی کردند. سپس به آنها گفته شد بعد از چند روز به کار برمی‌گردید، ولی با گذشت ۸ ماه اجازه بازگشت به کار و ورود به شرکت را نمی‌دهند و بجای توسعه شرکت اقدام به فروش تجهیزات کرده‌اند.»

یکی از کارگران معترض در این تجمع اعتراضی افزود: «در کنار حدود ۱۰۰ کارگر بیش از ۲۰۰ کارگر دیگر از دهه ۸۰ و ۹۰ مطالبات مالی و بیمه‌ای دارند. سال‌های متوالی بیمه و حقوق این کارگران بصورت ناقص پرداخت می‌شد و تسویه مالی اخیر نیز براساس حقوق سال‌های گذشته بوده و در پرداخت آن تورم سالیانه در نظر گرفته نشده است.»

وی ادامه می‌دهد: «از سال ۸۵ بیمه‌ها و حقوق بصورت ناقص پرداخت می‌شد و الان نیز با این که با شرکت قرارداد داریم، ولی چرا اجازه بازگشت به کار را نمی‌دهند؟»

بنابه گفته کارگران لوله سازی خوزستان، بسیاری از کارگران به دلیل  مشکلات مالی با مسائل زیادی مواجه شده‌اند. به نحوی ‌که یکی از کارگران همه دارایی خود را برای فروش گذاشته است.

یکی از کارگران تاکید کرد: «سهامداران نیز از فروش قطعات و تجهیزات کارخانه اطلاع ندارند و رئیس هیات مدیره شرکت لوله‌سازی خوزستان کارخانه را به مرز نابودی کشانده است.»

این در حالی است که به تازگی غلامرضا عشقی رئیس هیات مدیره شرکت لوله‌سازی خوزستان در نشست خبری با رسانه‌ها مدعی شده است که هیچ قطعه‌ای از کارخانه فروخته نشده و در حال توسعه خط تولید این شرکت هستیم.

Share: