تجمع کارگران متقاضی بیمه بیکاری استان تهران

به نقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، دیروز سه‌شنبه ۲۶ فروردین‌ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران متقاضی بیمه بیکاری استان تهران، در مقابل اداره کار این استان دست به تجمع اعتراضی زدند.

یکی از کارگران اظهار داشت: “در شرکت خدمات مسافری مشغول به کار بودم که با بیکاری از سوی کارفرما مواجه شدم. یک هفته است که به سامانه بیمه بیکاری مراجعه می‌کنم اما با پیغام شما مشمول بیمه بیکاری نمی‌شوید، مواجه می‌شوم”.

بر اساس این گزارش؛ طبق اعلامیه ای از سوی دولت؛ افرادی که به دنبال شیوع ویروس کرونا بیکار شده اند، مشمول قانون کار و تامین اجتماعی شده و می‌توانند در سامانه بیمه بیکاری ثبت‌نام کنند.

لازم به ذکر است؛ متقاضیان به دنبال بروز مشکل در حین ثبت نام در سامانه اعلام شده از سوی دولت قادر به ثبت نام نبوده و این رخداد اعتراض آن ها را به دنبال داشته است.

همچنین گفتنی است؛ درحالیکه متقاضیان همچنان برای ثبت نام در این سامانه با مشکل مواجه هستند، هفته‌ی آینده‌ مهلت یک ماهه ثبت نام به پایان خواهد رسید.

تجمع کسبه بازار عراقی شهرستان آمل

به نقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، دیروز سه‌شنبه ۲۶ فروردین‌ماه ۱۳۹۹، جمعی از کسبه بازار عراقی آمل نسبت به بلاتکلیفی وضعیت معیشتی خود در مقابل شهرداری این شهرستان دست به تجمع اعتراضی زدند.

بر اساس این گزارش، جمعی از کسبه بازار عراقی آمل به دنبال پلمب محل کارشان وعدم حمایت دولت از آن ها در مقابل شهرداری این شهرستان تجمع کردند.

تجمع کارگران بیکار شده در شهرستان امیدیه

به نقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز ۲۷ فروردین ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران شهر امیدیه در استان خوزستان، دست به تجمع اعتراضی زدند.

بر اساس این گزارش، این کارگران نسبت به استخدام کارگران غیر بومی در یک شرکت دولتی که به تازکی در این شهرستان تاسیس شده است، معترض بودند.

Share: