تجمع کارگران هپکو اراک در حیاط شرکت و اعتصاب کارگران سد کانی سیب در پیرانشهر

کارگران هپکو اراک خواستار تعیین تکلیف سهامداری شرکت شدند

عصر روز شنبه ۱۶ شهریور ۹۸، جمعی از کارگران هپکو اراک بعد از اتمام ساعت کاری در حیاط شرکت با در دست داشتن پلاکاردی خواستار تعیین تکلیف سهامداری شرکت شدند. روی این پلاکارد نوشته شده است: ما کارگران هپکو با صدای بلند فریاد می‌زنیم، خواسته اصلی ما تعیین تکلیف سهامداری و مالکیتی شرکت هپکو بعد از ۵ سال بلاتکلیفی می‌باشد، نه انتصاب یک مدیر جدید.

یکی از کارگران هپکوی اراک در این‌باره گفت: با انتخاب مدیرعامل جدید، پرسنل همچنان خواسته اولیه خود را دارند چون می‌دانند جابه‌جایی مدیرعامل مانند مُسکنی است که به بیمار می‌دهند اما درمانی صورت نگرفته است. این درحالی است که ظهر امروز روحانی رئیس‌جمهور حکومت ، ابوالفضل روغنی را در اطلاعیه سازمان خصوصی‌سازی به عنوان مدیرعامل هلدینگ هپکو منصوب کرد.

اعتصاب کارگران سد کانی سیب در پیرانشهر

روز شنبه ۱۷ شهریورماه ۱۳۹۸، کارگران سد کانی سیب در پیرانشهر در اعتراض به عدم پرداخت دستمزد عقب افتاده شان دست از کار کشیدند و اعتراض کردند.

بنا به گزارش دریافتی، این چندمین بار است که کارگران به علت عقب افتادن دستمزدهای‌شان دست به اعتصاب می‌زنند. لازم به ذکر است، کارگران پروژه سد کانی‌سیب پیرانشهر چندین ماه است که دستمزدهای شان پرداخت نشده است، این درحالی است که تاکنون هیچ کس پاسخگوی مشکلات آنها نبوده است.

خاطر نشان می‌شود که همچنین آخرین بار از تداوم اعتصاب کارگران پروژه انتقال آب سد کانی‌سیب در روز یکشنبه ۲۰ مردادماه ۹۸، به اطلاع رساندیم. این کارگران در اعتراض به عدم پرداخت دستمزدهای عقب‌افتاده خود اقدام به برگزاری اعتصاب کرده بودند.

کارگران پروژه انتقال آب سد کانی‌سیب که تعداد آنها بیش از ۱۲۰ نفر می‌باشد، خواستار دریافت ۵ ماه دستمزد پرداخت‌نشده خود می‌باشند. به گفته کارگران معترض این پروژه، دستمزد و مزایای این کارگران از اول بهار سال گذشته (۹۷) تاکنون پرداخت نشده بود و به همین دلیل این کارگران نیز چند روزی را دست به اعتصاب زده بوداند و سر کار نمی‌رفتند.

Share: