تجمع کارگران هپکو در اعتراض به کندی پرداخت بدهی‌های مجتمع و تاخیر در راه‌اندازی تولید

روز دوشنبه ۱۵ دی ماه ۹۹، تجمع کارگران هپکو نسبت به کندی در پرداخت بدهی‌های مجتمع و تاخیر در راه‌اندازی چرخ‌های تولید این مجتمع صنعتی برگزار شد.

کارگران هپکو به دلیل ترس و نگرانی از اخراج، به رسانه‌ها اعلام کرده‌اند که این یک تجمع اعتراضی صنفی است و هدف تجمع نیست.

کارگران خواستار سرعت بخشیدن در پرداخت مطالبات خود، تسریع در روند تهاتر بدهی‌های هپکو، راه افتادن چرخ‌های تولید این مجتمع صنعتی و همچنین ممنوع کردن واردات ماشین‌آلاتی است که هپکو توان ساخت و تولید آن را دارد.

بنا به گفته کارگران، آن چه برایشان مهم است رونق تولید در هپکو است و اگر چرخ تولید به کار نیفتد، کارگران نیز با مشکلات و بحران‌هایی روبرو خواهند شد.

کارگران هپکو پس از اتمام شیفت کاری خود، یک بنر در محوطه مجتمع نصب کردند که بر روی آن مطالبات‌شان را بیان کرده و خواستار پاسخگویی مسئولان به این خواسته‌ها شدند.

در تجمع کارگران هپکو یکی از کارگران می‌گوید: «بایستی هرچه سریعتر مساله تهاتر بدهی‌ها به نتیجه برسد و گره از مشکلات این مجموعه باز شود؛ شرکت هپکو توان ساخت بسیاری از ماشین‌آلات صنعتی و معدنی را دارد و این درست نیست که این ماشین‌آلات از خارج وارد شود.»

کارگر دیگری می‌گوید:

«کارگران هپکو به دنبال حاشیه نیستند، تنها به دنبال رونق تولید و حل مشکلات این مجتمع صنعتی هستند؛ حیف است که چنین مجتمع عظیمی دچار مشکلات باشد و نتواند تمام ظرفیت خود را در تولید بکار گیرد.»

وی ادامه می‌دهد: «اکنون که بیشتر سهام این مجمتع صنعتی را به تامین اجتماعی واگذار کرده‌اند، حداقل راه‌کارهایی برای آن در نظر گرفته شود که زودتر به ظرفیت کامل تولید خود برسد.»

بنا به گفته کارگران هپکو، یکی از اصلی‌ترین مشکلات این مجتمع صنعتی، بدهی ۱۲۰۰ میلیارد تومانی هپکو به نظام بانکی کشور است که باعث بسته شدن حساب‌های بانکی و اختلال در کارت بازرگانی شده است.

از سوی دیگر سازمان تامین اجتماعی که اکنون سهامدار کارخانه هپکو گردیده است از دولت و بانک‌ها طلبکار است که کارگران خواستار حل این مشکل شده و روند تهاتر بین هپکو و نظام بانکی و از طرف دیگر سازمان تامین اجتماعی و بانک‌ها سریعتر صورت گرفته تا چرخ تولید در هپکو شروع به کار کند.

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *