وزارت دفاع روسیه برای نخستین بار نقشه‌ای از مناطق تحت کنترل نیروهای مسلح روسیه و نیروهای دونتسک و لوهانسک در اوکراین را منتشر کرد و یادآور شد که حملات در یک جبهه گسترده در حال پیشروی بوده و شهر ولنوواخا نیز به تصرف درآمده است.
سرلشکر ایگور کوناشینکوف، سخنگوی رسمی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که شهر ولنوواخای اوکراین توسط گروهی از نیروهای دونتسک تصرف شد. به گفته وی، اوکراینی‌ها مدت‌ها بود که این شهر را به سنگر مستحکمی برای خود تبدیل کرده بودند، ولی اکنون دیگر در آنجا حضور ندارند.
وزارت دفاع فدراسیون روسیه روز جمعه برای نخستین بار نقشه‌ای از مناطق اوکراین که تحت کنترل نیروهای مسلح روسیه و نیروهای دونتسک و لوهانسک قرار گرفته را منتشر کرد. طبق نقشه، ارتش اوکراین شهر والنوواخا را به طور کامل از دست داده است.
به گفته کوناشینکوف، نیروهای مسلح فدراسیون روسیه با ادامه حمله در یک جبهه گسترده، در حال پیشروی در عمق 11 کیلومتری بود و به چند منطقه مسکونی جدید رسیده و آنها را در محاصره گرفتند.
ضمن اینکه، به ادعای مقامات نظامی روسیه هیچ یک از ساکنان این شهر، پس از پایان درگیری‌های نظامی اخیر و ورود نیروهای روسی به آن قصد ترک کردن شهر را نداشته و اکنون احساس امنیت می‌کنند.
سخنگوی رسمی وزارت دفاع روسیه یادآور شد که در جریان عملیات روز جمعه، 3 هزار 213 تأسیسات زیرساختارهای نظامی اوکراین از کار افتادند.

منبع خبر تسنیم،