روز دوشنبه ۲۳ خردادماه ۱۴۰۱، شهروندان محروم شهرستان چابهار در استان سیستان و بلوچستان مورد تعرض قرار گرفتند. سازمان بنیاد مسکن و شهرسازی با  همکاری نیروهای نظامی اقدام به تخریب منازل مسکونی شهروندان در این منطقه نمودند.

حمله نیروهای تخریب در ساعت پنچ صبح و در حالیکه مردم در منازل خود خوابیده بودند شروع شد. مردم منطقه مرادآباد چابهـار در ابتدای صبح سراسیمه از خانه‌های خود بیرون آمده و با انبوه ماشین‌ آلات تخریب و نیروهای نظامی مسلح روبرو شدند.

تخریب خانه‌های مردم چابهار بدون هشدار و بدون حکم قضایی

مردم حاضر در محل گفتند که این یورش وحشیانه بدون هیچ‌گونه هشدار قبلی انجام شده است. نیروهای تخریب نیز برای اعمال خود هیچ حکم قضایی را نشان نداده و مشغول تخریب منازل مسکونی در منطقه مرادآباد نمودند. در این اقدام غیرقانونی حداقل ۴ منزل مسکونی تخریب گردید.

مرادآباد منطقه‌ای در مرکز شهرستان چابهـار قرار دارد که فاصله آن با  فرمانداری شهر کمتر از ۴۰۰ متر است. مأموران حتی می‌توانستند از روز قبل یا شب قبل تلفنی اطلاع داده و دلیل اقدام‌شان را با مالکان در میان بگذارند. حتی امکان آن بود که ظرف ده دقیقه با پای پیاده به محل آمده و از نزدیک با مالکان صحبت کنند. اما نه تنها هیچ‌یک از این اقدامات صورت نگرفته که بدون هشدار قبلی، در ساعت ۵ صبح به محل حمله کرده و در حالیکه مردم در خانه‌های خود خواب بودند، شروع  به تخریب خانه‌ها نمودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.