تداوم اعتصاب کارگران نیشکر هفت تپه در چهارمین روز خود نسبت به مطالبات‌شان

روز پنجشنبه ۲۹ خرداد ماه، کارگران نیشکر هفت تپه چهارمین روز اعتصاب خود را ادامه داده و در مقابل دفتر مدیریت دست به تجمع زدند.

حدود ۸۰۰ کارگر نیشکر هفت تپه که از روز دوشنبه ۲۶ خرداد ماه، اعتراض و اعتصاب خود را شروع کردند، هم‌چنان که روز قبل بر ادامه اعتصاب خود تاکید داشتند، تا رسیدن به خواسته‌هایشان به اعتصاب ادامه خواهند داد.

در چهارمین روز اعتصاب کارگران، همچون سه روز گذشته، تمامی بخشهای شرکت، از جمله، کشاورزی، کارخانه، خوراک دام، تجهیزات مکانیکی، امور اداری و زیربنایی، حضور فعال داشتند

خواسته کارگران معترض، دریافت دستمزدهای عقب افتاده فروردین و اردیبهشت ماه، تمدید دفترچه های تامین اجتماعی و درمانی، بلاتکلیفی شغلی، داشتن امنیت شغلی، بازگشت به کار کارگران اخراجی و لغو خصوصی سازی می‌باشد.

خواسته‌های برحقی که کارگران بر اقدام فوری و عملی آن اصرار داشته و از پایه‌ترین حق و حقوق‌‌شان می‌باشد، چرا که کار بدون دستمزد و همچنین تمدید نشدن دفترچه‌های تأمین اجتماعی و درمانی، وضعیت زندگی آن‌ها را سخت و به نان شب محتاج کرده است.

بنابه گفته کارگران معترض، اکنون که مدیران فاسد شرکت هفت تپه دادگاهی می‌شوند و دستگاه‌های قضایی به امکانات مالی آن‌ها دسترسی دارند، این امکان وجود دارد که سریعا و بدون هیچ قید و شرطی از محل آن پول‌ها، حقوق‌های عقب‌افتاده کارگران پرداخت شود و شرایط تمدید دفترچه‌های تامین اجتماعی کارگران مهیا گردد.

یکی از کارگران نیشکر هفت تپه، با اشاره به مشکلات کارگران و بی‌کفایتی مسئولین و بخش فاسد خصوصی می‌گوید: « اسدبیگی کارفرمای فاسد ظاهرا محاکمه میشود و حساب‌های بانکی این ستم‌گر توسط مراجع قضایی بسته شده است؛ اما کارگران نان شب ندارند، کسی صدای این زحمت‌کشان را می‌فهمد؟ گوش شنوایی هست؟ اگر می‌بود که صدای کارگران نیشکر هفت تپه را می‌شنیدند.»

Share: