تداوم تجمع اعتراضی کارگران کارخانه آذرآب اراک و کشاورزان اصفهان

ا ستمرار تجمع اعتراضی کارگران کارخانه آذرآب اراک

روز دوشنبه ۱۵ مهرماه ۱۳۹۸، کارگران کارخانه آذرآب اراک باردیگر با برپایی تجمع در مقابل درب ورودی شرکت خواستار پرداخت مطالبات خود و تعیین تکلیف سهامداری کارخانه شدند.

کارگران معترض آذرآب با ماموران انتظامی که در مقابل درب این شرکت صف آرایی کرده بودند درگیر شدند و نیروهای انتظامی در واکنش به اقدام کارگران از گاز اشک‌آور استفاده کردند. لازم به ذکر است، مشکلات این شرکت بزرگ همراه با شرکت هپکو، دیگر شرکت بزرگ پیمانکاری اراک از میانه دهه ۱۳۸۰ با در پیش گرفتن سیاست تعدیل اقتصادی آغاز شد.

به گفته کارگران کارخانه آذرآب اراک از دو سال پیش همانند شرکت هپکو با بحران حاد نقدینگی و تولید روبرو شده است. کارگران این کارخانه خواستار رسیدگی جدی به خواسته‌ها و مطالبات خود هستند درحالیکه تاکنون جز وعده‌‌های پوچ و توخالی هیچ پاسخ درستی که مشکلات کارگران را حل کرده باشد داده نشده است.

شرکت صنایع آذرآب در زمینی به مساحت ۳۷ هکتار قرار دارد و سطح زیربنای کارگاه‌های اصلی آن متجاوز از ۷۰۰۰۰ مترمربع و کل کارگاه‌های مسقف جمعاً ۱۱۰۰۰۰ متر مربع را تشکیل می دهند. کارخانجات شرکت آذرآب در پنج کیلومتری شهر اراک واقع شده و در میان راه آهن سراسری شمال ـ جنوب و جاده تهران ـ جنوب محصور است.

ادامه تجمع اعتراضی کشاورزان اصفهان

pastedGraphic.png

روز دوشنبه ۱۵مهرماه ۱۳۹۸، کشاورزان شرق حوضه آب‌ریز زاینده‌رود در اصفهان در پی عدم تحقق وعده مسئولان جهت جاری‌سازی آب زاینده‌رود در پاییز و رعایت نشدن حقآبه‌های‌شان، تجمعات اعتراضی برپا کردند.

بر اساس این گزارش، صدها تن از کشاورزان اصفهان در اعتراض به برداشت بی‌رویه آب از زاینده رود و وعده‌ وعیدهای توخالی کارگزاران حکومتی برای ممانعت از این روند در فلکه تیران اصفهان تجمع کردند. کشاورزان معترض اصفهان، به مدت ۳ روز با زدن چادر در کنار آب زاینده‌رود مانع ادامه استفاده بی رویه از آب زاینده‌رود شدند. همچنین کشاورزان خواستار رسیدگی جدی و فوری به خواسته‌های‌شان شدند.

خاطر نشان می‌شود که روز دوشنبه 7 مرداد ماه ۹۸، شماری از کشاورزان اصفهان در اعتراض به تصرف زاینده‌رود توسط عوامل حکومتی دست به تجمع زده بودند. کشاورزان پیشتر نیز با برپایی تجمع اعتراضی کارگزاران حکومتی را وادار به عقب نشینی کرده و با لودر و دستان خود دیوارها و موانع ایجاد شده نیروگاه برق اسلام‌آباد اصفهان در مسیر زاینده‌رود را تخریب کردند.

کشاورزان اصفهان که  تعداد آنها صدها تن بود، در اعتراض به ساختن دیوار و مانع توسط نیروگاه برق اسلام‌آباد اصفهان و تصرف حریم و بستر زاینده‌رود و همچنین برداشت غیرقانونی آب، در مقابل این نیروگاه تجمع اعتراضی برگزارکرده بودند.

Share: