به گزارش اسپوتنیک، درگیری بین کردها و افسران مجری قانون در پاریس تشدید شد، پلیس از نارنجک های شوکر استفاده کرد.

پیش از این، ده ها کرد در محل تیراندازی که توسط پلیس در منطقه 10 پاریس محاصره شده بود، تجمع کردند. آنها ترکیه را مسئول این حادثه می دانند. همانطور که یکی از نمایندگان جامعه کرد گفت، سه کرد در جریان تیراندازی کشته شدند. گشت های پلیس تقویت شده به محل اورژانس کشیده شدند.

افسران پلیس فرانسه برای متفرق کردن تظاهرکنندگانی که پس از کشته شدن چندین نفر در نزدیکی یک مرکز فرهنگی کرد به خیابان‌های منطقه دهم پاریس آمده بودند، از گاز اشک‌آور استفاده کردند

حدود صد نفر از نمایندگان جامعه کرد حدود ساعت 14:00 به وقت محلی گرد هم آمدند. تظاهرکنندگان شروع به پرتاب بطری و سنگ به سمت پلیس کردند. پلیس با گاز اشک آور پاسخ داد.

بعداً یک جلسه خودجوش جامعه کرد به درگیری با پلیس تبدیل شد. ماموران انتظامی برای متفرق کردن جمعیت از گاز اشک آور استفاده کردند.

معترضان شروع به شورش، سوزاندن سطل های زباله، پرتاب سنگ و بطری به سمت پلیس کردند. در پاسخ، پلیس بارها گاز اشک آور و سپس نارنجک های شوکر پرتاب کرد. درگیری ها تشدید می شود.

روز جمعه، مردی 69 ساله در خیابان منطقه 10 پاریس تیراندازی کرد، وی بازداشت شد، انگیزه وی مشخص نیست. به گزارش خبرگزاری فرانسه، او با ملیت فرانسوی است و پلیس او را به خاطر دو اقدام به قتل در سال های 2016 و 2021 شناسایی کرده است. بر اساس آخرین اطلاعات، در نتیجه تیراندازی سه نفر جان باختند، حال دو نفر از قربانیان وخیم و دو نفر دیگر در وضعیت متوسط قرار دارند. دادستانی پاریس تحقیقاتی را در مورد این قتل آغاز کرد.