تشکیل تیم‌های محلات سپاه؛ وحشت سرکوبگران از قیام مردمی

طی ماه‌های اخیر، جامعه در اعتراضی‌ترین حالت پس از شیوع کرونا قرار گرفته است، اعتراضاتی که هرچند گاه نیروی پیشرانه خود را از اعتراض علیه تجاوز، گاه علیه قتل ناموسی، گاه علیه اعدام، گاه علیه وضعیت فلاکتبار معیشتی و … می‌گیرد؛ اما پرواضح است که در اصل خود، هدفی جز کسب قدرت سیاسی و انقلابی که جامعه‌ای دیگر می‌سازد، ندارد.

لذا با کنار هم قرار دادن فاکتورهای متعددی که اعتصابات و اعتراضات مردمی از محوری‌ترین بخش‌های آن هستند، به این نتیجه میرسیم که یک خیزش انقلابی دیگر، دور از انتظار نیست. خیزشی که اینبار بواسطه شرایط قطبی بین عموم جامعه معترض و حکومت رو به زوال موجود، خطری بزرگ را برای موجودیت حکومت بوجود خواهد آورد. 

در همین راستا حکومت تصمیم گرفته تا نیروهای سرکوبگرش را با الگوی محله‌محور سازماندهی کند و محمد یزدی، فرمانده سپاه پاسداران تهران از تشکیل تیم‌های ضربت در محلات تهران خبر داد و گفت: «در محلات مختلف تهران تیم‌های ضربت تشکیل شده است تا مقابل اراذل و اوباش و سایر مخلین امنیت مردم مقابله کنند» پس از آن سپاه استان خوزستان با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که گشت‌های امنیتی رضویون به زودی در اهواز و تمام شهرهای استان خوزستان فعال می‌شود.

این یک تلاش پیشگیرانه برای جلوگیری از تشکیل اعتراضات سراسری است که در موخرترین نمونه‌های آن، دیدیم که چگونه مردم میتوانند با تکیه بر شوراهای محله‌محور اعتراضاتی را سازماندهی کنند که حاکمیت برای سرکوب موقت آن، ناچار به جنایتی تاریخی شود و البته همچنان در جهت به عقب راندن این تلاش در جهت محدودیت و سرکوب جامعه باید تشکیل شوراها و جمع های اعتراضی محلی را در الویت قرار داد و با تشکیل شوراهای محلی سازماندهی اعتراضات در مقابل این یورش دستگاه امنیتی حکومت از پیش آمادگی داشت.

اعتراضات_سراسری  آبان_ادامه_دارد 

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *