انتقال کارگران کشاورزی در شهر شوش موجب مصدوم شدن شدید ۱۱ کارگر کشاورزی شد. این کارگران بر اثر این تصادف شدید به بیرون از خودرو پرتاب شده و به‌شدت مصدوم شدند. انتقال افراد توسط خودروهای غیراستاندارد به‌طور خاص کارگران در ایران موجب تلفات سنگینی می‌شود. هفته گذشته نیز در یک تصادف رانندگی ۱۱ کارگر زن در شهر انزلی مصدوم شدند.

روز دوشنبه ۲۵ بهمن‌ماه ۱۴۰۰، بر اثر تصادف وانت حامل کارگران کشاورزی در شهرستان شوش ۱۱ کارگر به بیرون وانت پرتاب و مصدوم شدند.

لیلا جادران، رئیس جمعیت هلال احمر شوش گفت: «برخورد یک دستگاه وانت‌ بار حامل کارگران فصلی با یک دستگاه خودروی سمند در جاده اندیمشک- شوش ۱۱ مصدوم برجا گذاشت.»

مصدومان حادثه به بیمارستان‌های شوش و اندیمشک منتقل شدند. وی علت حادثه را جا‌به‌جا شدن کارگران کشاورزی به صورت ناایمن و با وانت اعلام کرد.

منطقه شمال خوزستان یکی از مراکز اصلی کشاورزی در این استان است. همواره کارگران به‌ویژه کارگران کشاورزی که به‌صورت فصلی مشغول به کار هستند، با خودروهای ناایمن و وانت جابه‌جا می‌شوند. این موضوع بارها باعث بوجود آمدن حوادث تلخ منجر به مرگ در جاده‌های این منطقه شده است.

غیراستاندارد بودن و فرسودگی خودروها علت اصلی سوانح رانندگی

حوادث و مرگ و میر جاده‌ای، ایران را به گذرگاه مرگ تبدیل کرده است. غیراستاندارد بودن جاده‌ها و فرسودگی خودروها، جاده‌های ایران را تبدیل به قتلگاه کرده است. این موضوع سالیانه مرگ بیش از ۳۵۰ هزار تن را به‌دنبال داشته است.

بر اساس آمار پزشکی قانونی تعداد کشته شدگان در سوانح رانندگی سالانه نزدیک به ۱۷ هزار نفر است.

در مقایسه با کشورهایی که جاده امن دارند میزان حوادث جاده‌ای در ایران ۱۰ برابر است.