03/10/2023

سایت آینه روز

سایت خبری سیاسی

تعدادی از زندانیان بند۴ اوین ممنوع الملاقات شدند

طبق اطلاعات رسیده از زندانیان سیاسی در بند ۴ زندان اوین، رئیس این بند به طور «خودسرانه» و «غیرقانونی» از ملاقات شماری از زندانیان با خانواده‌هایشان جلوگیری کرد. به گزارش تشکل های صنفی فرهنگیان ایران،
در روز سه‌شنبه ۱۶ خرداد، «سرهنگ محمودی» رئیس بند ۴ زندان اوین، با جلوگیری «خودسرانه و غیرقانونی» از ملاقات «بیش از ۱۰ نفر» از زندانیان سیاسی این بند با خانواده‌هایشان، اعتراض زندانیان این بند را برانگیخت.
در واکنش به «این اقدام غیرقانونی» شماری دیگر از زندانیان سیاسی بند ۴ نیز از ملاقات «انصراف» دادند و در «دفتر مسئول بند» برای اعتراض به «رویکرد غیرقانونی و فشار بر زندانیان سیاسی و خانواده‌هایشان» جمع شدند. محمودی در مقابل اعتراض زندانیان سیاسی گفته است: «ملاقات با خانواده حق زندانی نیست و امتیازی است که من به دلخواه خودم به شما می‌دهم.» «من با زندانیان سیاسی مشکل دارم و برای کنترل شما از هر ابزاری استفاده خواهم کرد.» «جمعی از زندانیان سیاسی بند ۴ اوین» اعلام کرده‌اند که پیش از این نیز زندانیان سیاسی با «فشارهای سرکوب‌گرایانه این شخص» از جمله «مسدودسازی خودسرانه کارت تلفن»، «تعطیلی واحد فرهنگی، کتابخانه و کلاس‌های درس زندانیان سیاسی» و همچنین «تهدید به پرونده‌سازی» مواجه بوده‌اند. «جمعی از زندانیان سیاسی زندان اوین، بند ۴» هشدار داده‌اند که انتصاب چنین شخصی به عنوان مسئول بند «عواقب خوشایندی در پی نخواهد داشت» و مسئولیت آن «بر عهده مقامات سازمان زندان‌ها» است.