تعداد جان‌باختگان کرونا در جهان از ۹۰۰ هزار نفر گذشت

آمار ابتلا به کرونا در بعضی از کشورهای جهان همچنان رو به افزایش است و بعضی از آنها برگرداندن محدودیت‌های سراسری را بررسی می‌کنند.

تا کنون بیش از ۲۸ میلیون نفر از مبتلایان به کرونا در سراسر جهان شناسایی شده‌اند و بسیاری از کشورها تصمیم گرفته‌‌اند بعضی محدودیتها و قرنطینه‌ها را باز گردانند.

بر اساس آمار دانشگاه جانز هاپکینز، آمار جهانی مرگ بر اثر کرونا از ۹۰۰ هزار نفر گذشته است.

آمریکا بدترین وضعیت را از نظر شیوع این بیماری دارد و با ۱۹۰ هزار مورد مرگ و ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار مورد ابتلا یک پنجم آمار جهانی کرونا را به خود اختصاص داده است.

برزیل با ۱۲۸ هزار مورد مرگ در رتبه دوم و پس از آن هند با ۷۵ هزار مرگ در اثر کرونا در رتبه سوم قرار دارند.

مکزیک و بریتانیا با آمار مرگ به ترتیب ۶۹ هزار نفر و ۴۱ هزار نفر چهارمین و پنجمین کشور در جهان از نظر میزان شیوع کرونا هستند.

هند در تمام روزهای اخیر بالاترین آمار روزانه ابتلا و مرگ بر اثر کرونا را داشته است. با وجود این در برخی از مناطق این کشور محدودیت‌های مقابله با کرونا کاهش یافته است.

گفته شده که بخشی از علت افزایش آمار مبتلایان به کرونا در هند به این دلیل است که تست‌های بیشتری در تمامی ایالات این کشور انجام می‌شود و طبق اعلام وزارت بهداشت، بیش از یک میلیون آزمایش در روز انجام می‌شود.

در اندونزی موارد ابتلا به کرونا در ماه گذشته افزایش یافته و دولت تصمیم گرفته در جاکارتا، پایتخت ، از روز دوشنبه مجدداً محدودیت‌های اجتماعی شدیدتری را اعمال کند.

آنیس باسودن، فرماندار گفته که ۷۷ درصد تخت های ایزوله در پایتخت در حال حاضر اشغال شده است. وی همچنین گفته که در صورت ادامه این وضعیت، بخش های مراقبت ویژه مبتلایان به کرونا در پایتخت تا ۱۵ سپتامبر (پنج روز دیگر) به طور کامل اشغال می شود.

در بریتانیا دانشمندان و متخصصان در مورد طرح تازه بوریس جانسون، نخست‌وزیر برای تست کرونا ابراز تردید کرده و گفته‌اند: مشکلاتی در مورد ظرفیت آزمایشگاه‌ها برای تست‌های فعلی وجود دارد.

در اسکاتلند نیکولا استورجن، وزیر اول، اعلام کرده است که حداکثر میزان اجتماعات به شش نفر کاهش یافته است.

در بریتانیا هم قرار است از روز دوشنبه میزان اجتماعات مجاز به حداکثر شش نفر کاهش یابد.

تازه‌ترین آمار نشان می‌دهد ، تعداد افراد مبتلا به کرونا در بریتانیا طی یک هفته ۴۳ درصد افزایش یافته و تا هفته منتهی به دوم سپتامبر حدود ۹,۸۶۴ مورد ابتلا به ویروس کرونا تایید شده است.

جیکوب ریس ماگ، از وزیران کابینه بریتانیا پس از آنکه یکی از فرزندانش علائم ویروس کرونا را نشان داد، در خانه قرنطینه شده است.

اسرائیل با ثبت ۳۰ هزار و ۹۰۴ مورد جدید از ابتلا به ویروس کرونا در روز چهارشنبه، رکورد بالای دیگری از ابتلا به این ویروس را ثبت کرد.

پروفسور رونی گامزو ، که خود پس از مثبت شدن تست کرونای همکارش در قرنطینه است، قرار است توصیه های جدیدی را به کابینه اسرائیل ارائه بدهد و گفته گزینه اعمال محدودیت‌های مجدد خانه‌نشینی هم باید در نظر باشد.

اسرائیل در بهار گذشته به خاطر مقابله موثر و به موقع با گسترش ویروس کرونا مورد تحسین قرار گرفت و این کشور در مقایسه با سایر کشورها میزان مرگ و میر بسیار کمی را داشت.

اما اکنون دولت با انتقادات گسترده مواجه است مبنی بر این که کنترل اوضاع را از دست داده است.

یک دانشمند برجسته اسرائیل روز پنجشنبه هشدار داد که برخی بیمارستان‌ها در یک قدمی بحران قرار دارند.

بی بی سی

Share: