تعداد پرندگان تلف شده در تالاب میانکاله به بیش از ۳۷ هزار قطعه رسید

سازمان حفاظت محیط زیست ایران روز چهارشنبه اعلام کرد که تعداد پرندگان تلف شده در تالاب میانکاله و خلیج گرگان از ۴۲ روز پیش تاکنون به ۳۷ هزار و ۲۴۱ قطعه رسیده است.

این سازمان اعلام کرد: با توجه به وقوع تلفات غیرعادی بین پرندگان مهاجر در تالاب بین‌المللی میانکاله و خلیج گرگان، عملیات پایش و جمع‌آوری لاشه این پرندگان از تاریخ نهم بهمن ماه ۹۹ همچنان بصورت روزانه در حال انجام است.

پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست در این زمینه نوشت: با شروع تلفات غیرعادی پرندگان مهاجر در تالاب میانکاله و خلیج گرگان از تاریخ نهم بهمن ماه سال جاری، عملیات پایش، جمع آوری و دفن بهداشتی لاشه پرندگان تلف شده، بوسیله ماموران یگان حفاظت و کارشناسان اعزامی از شهرستان‌های گلوگاه، بهشهر، اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران و یگان حفاظت محیط زیست استان گلستان از شهرستان‌های بندرگز و بندر ترکمن، بصورت روزانه و بوسیله چندین گروه با استفاده از قایق، تراکتور، تراکسور و بصورت پیاده انجام می شود.

پیشتر سازمان دامپزشکی کشور به عنوان تنها مرجع رسمی بررسی علت و علل تلفات غیرعادی پرندگان مهاجر در تالاب میانکاله، علت این تلفات را بیماری بوتولیسم اعلام کرده است.

Share: