تعطیلی کارخانه تازه افتتاح شده

اولین کارخانه سنگ‌بری در شمال استان سیستان و بلوچستان، ۱۵ روز پس از افتتاح، دچار ورشکستگی شد و در آستانه واگذاری قرار دارد.

کارخانه سنگ‌بری شهرستان نیمروز در سیستان و بلوچستان، در ابتدای کار خود با مشکلات اقتصادی مواجه شده است و به قولی کارخانه تازه‌نفس، از نفس افتاد.

پس از سال‌ها عدم موفقیت مسئولین در جذب سرمایه‌گذار، در سال جاری یکی از بومیان حوزه منطقه سیستان، با وارد کردن سرمایه در بخش خصوصی، اولین کارخانه سنگ‌بری در شمال سیستان و بلوچستان را راه‌اندازی کرد که به طور مستقیم و غیرمستقیم تعداد ۸۵ نفر در آن مشغول به کار بودند.

pastedGraphic.png

مدیرعامل این کارخانه که شرکت زرین‌زاریس سیستان نام دارد، برای راه‌اندازی کارخانه می‌گوید: «برای ایجاد اشتغال در سیستان، اقدام به احداث کارخانه در شهرک صنعتی ادیمی در شهرستان نیمروز کردیم که از سال ۹۴ تا ۹۶ به دنبال مطالعات یک طرح خوب در سیستان بودیم.»

وی در ادامه گفت: «مجبور شدیم تا مردم را سهامدار این کارخانه کنیم تا بتوانیم بخشی از مشکلات کارخانه را حل کنیم، تا حدودی توانستیم کـارخانه را در ۲۱ بهمن ماه سال جاری به بهره‌برداری برسانیم؛ اما امروز به دلیل عدم وجود حمایت از سوی سیستم بانکی، کـارخانه را باید به فروش برسانیم.»

Share: