پیک هفتم کرونا به دلیل ایجاد نشدن محدودیت‌های کرونایی توسط مقامات وزارت بهداشت سیر صعودی باور نکردنی داشته است

در یک هفته اخیر با گسترش پیک هفتم کرونا آمار ابتلا و مرگ و میر افزایش یافته است. به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراسم‌های عزاداری، افزایش مسافرت‌ها و… پیک هفتم کرونا سیر صعودی باورنکردنی داشته است. مقامات وزارت بهداشت به هشدارهای کارشناسان برای ایجاد محدودیت توجهی نکردند. اما در رسانه‌های دولتی تلاش می‌کنند، این افزایش را به عدم رعایت مردم نسبت دهند.

ستاد مبارزه با کرونا حتی در حال حاضر نیز تصمیمی به ایجاد محدودیت‌های کرونایی ندارد. یک عضو کمیته علمی کرونا در این رابطه می‌گوید:

«متاسفانه در موارد قبل هم که کمیته علمی پیشنهاداتی به ستاد ملی ارائه می‌کرد، با رویه خاص ستاد مواجه می‌شد و باید این فاصله میان توصیه‌های ما و اجرائیات ستاد ملی را اصلاح کرد.»

به گفته کارشناسان اپیدمیولوژیست پیش‌بینی رسیدن به قله پیک هفتم کرونا واقعی نیست. به این ترتیب مردم باید ماه‌ها شاهد مرگ عزیزانشان باشند. مقامات وزارت بهداشت با اندک شمردن تعداد مرگ و میر تلاش می‌کنند از جدیت این موضوع کم کنند. اما این مردم هستند که با قربانی شدن عزیزانشان بهای کم‌کاری، سران حکومت در کنترل پیک هفتم کرونا را می‌دهند.

تلاش برای مقصر نشان دادن مردم

مقامات وزارت بهداشت تلاش می‌کنند، علت شیوع مجدد کرونا را عدم رعایت‌های پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم قلمداد کنند؛ اما یک کارشناس امور بهداشتی روند افزایشی مبتلایان به کرونا را با سوءتغذیه مردم مرتبط دانسته است. با جهش قیمت‌ها از ابتدای سال جاری قدرت خرید مردم بشدت کاهش یافته است. نبود تغذیه کافی باعث تضعیف سیستم دفاعی بدن در مقابل ویروس شده و بدن مهیا پذیرایی از آن می‌شود.

گسترش پیک هفتم کـرونا می‌تواند تبعات اقتصادی، اجتماعی خود را به همراه داشته باشد. کما اینکه در دوره شیوع کـرونـا در کشور، بیش از ۴ میلیون نفر بیکار شدند. بسیاری از مردم برای مداوای اعضای خانواده پس‌انداز و مایملک‌شان را از دست دادند. بی‌تفاوتی خامنه‌ای و دیگر سران حکومت نسبت به وضعیت مردم نیز کاملا واضح بود. این بی‌تفاوتی زمینه خشم و اعتراض مردم را فراهم کرده بود.