وزارت بهداشت و درمان که با اهمال بسیار موجب صعود پیک ششم کرونا گردید، حال درصدد پوشاندن آن است. در حالیکه هنوز آمار تلفات کرونایی در کشور ۳ رقمی است، کارگزاران وزارت بهداشت خبر از موفقیت و غلبه بر پیک ششم می‌دهند.

بهرام دارایی روز ۵ اسفند ۱۴۰۰ در یک اظهار نظر غیر واقعی‌، خبر مهار پیک ششم کرونا را اعلام نمود. وی در مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، کنترل پیک ششم را عالی توصیف کرد. وی در بیان این ادعا، وقاحت بیشتری به‌خرج داده و وضعیت کرونا در ایران را با دیگر کشورهای جهان مقایسه نمود. دارایی در این زمینه گفت: ما در این پیک نسبت به سایر مناطق دنیا بهتر عمل کردیم و وضعیت بهتری داشتیم. وی دلیل این امر را واکسیناسیون گسترده و ارائه دیگر تسهیلات از جانب دولت عنوان نمود. البته معلوم نیست منظور وی از تسهیلات دولتی چیست و کدام تسهیلات در اختیار مردم قرار گرفته است؟

بازی با آمار کرونا یا بازی با جان مردم

در سه سال گذشته این موضوع روشن شده است که آمارهای دولتی در مورد مبتلایان و فوتی‌های کرونا دروغ می‌باشند. برخی از دست‌اندرکاران بارها تأکید کرده‌اند که ارقام واقعی ۵ برابر و حتی ۷ برابر آمار اعلام شده است. به همین دلیل آمار واقعی فوتی‌ها و مبتلایان به کرونای درکشور، فاصله زیادی با آمارهای ستاد کرونا دارند.

از ابتدای بهمن ماه ۱۴۰۰، کشور وارد پیک ششم کرونا گردید. برخی پزشکان پیشاپیش نسبت به این خطر قریب‌الوقوع هشدار داده بودند. اما دولت و به تبع آن وزارتخانه‌های بهداشت و آموزش و پرورش، با بی‌اعتنایی آن‌را نادیده گرفتند. با اینکه معلوم شده بود کودکان از سویه اومیکرون بیشتر تأثیر می‌پذیرند، اما وزیر مربوطه روی حضوری بودن کلاس‌های درس تأکید کرد. این واقعیت نیز روشن بود که ابتلای کودکان موجب ابتلای خانواده‌های آنان نیز می‌گردد.

وزارت بهداشت و درمان نیز خطرات پیک ششم کرونا را کوچک‌نمایی کرده و آنرا همچون یک سرماخوردگی ساده قلمداد نمود که خطر چندانی درپی نخواهد داشت! اما زمان زیادی نگذشت که تمام استان‌های کشور به رنگ قرمز کرونایی درآمد. در حال حاضر نیز وزارت بهداشت و ستاد کرونا سعی دارند با آمارهای ساختگی نشان دهند از پیک ششم کرونا عبور کرده‌ایم. البته این بازی با آمارها، بازی با جان مردم است که فاجعه‌ای ملی محسوب می‌شود.