تناقض در آمار فوتی‌های کرونا و بستری با رنگ بندی شهر در امسال و سال۹۹

در سال۹۹ فوتی یک روز ۱۸۷ و مبتلا ۳۵۵۲ نفر بوده و ۲۶ استان در وضعیت قرمز قرار داشت. اما امروز با ۱۸۱ کشته و ۱۱.۸ هزار نفر مبتلا به کرونا، فقط ۹ شهرستان در وضعیت قرمز است

کرونا سیکل عادی زندگی مردم را به مدت ۲ سال است که مختل کرده است. کشورهای پیشرفته با اجرای سریع واکسیناسیون زندگی مردم خود را تا حد زیادی به روال عادی برگردانده‌اند. اما در کشور ما اینگونه نیست. هراس از وقوع پیک ششم در حال محقق شدن است. روح و روان مردم از قتل‌عام در پیک پنجم هنوز آزرده است. مخالفت خامنه‌ای با ورود واکسن در زمستان ۹۹ باعث بروز سه پیک و مرگ حداقل ۱۵۰ هزار نفر از مردم کشور شد. خامنه‌ای تنها در زمانی مجبور به قبول ورود واکسن شد که احتمال اعتراضات گسترده را می‌داد .

تناقض آشکار در رنگ بندی شهرها و آمار فوتی‌ها

یک ابهام در آمار قربانیان و رنگ‌بندی شهرها وجود دارد. بنابر آمار وزارت بهداشت در ۲۴ ساعت منتهی به دوشنبه ۲۶ مهر، میزان فوتی ۱۸۱کشته و مبتلایان به کرونا ۱۱.۸ هزار نفر می‌باشد. اما فقط ۹ شهرستان در وضعیت قرمز قرار دارد. در حالیکه سال گذشته در تاریخ جمعه ۱۱مهر ۱۳۹۹میزان فوتی‌ها ۱۸۷ نفر و مبتلایان نیز۳۵۵۲ نفر بوده است. اما ۲۶ استان کشور در وضعیت قرمز بوده است. سخنگوی وزارت بهداشت شهرهای پر خطر و کم خطر در ۱۱مهر ۹۹ را گزارش می‌کند.

وی می‌گوید: «استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان. کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز. آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان و یزد در وضعیت قرمز قرار دارند و همچنین استان‌های کردستان، هرمزگان، فارس و گلستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.»

این درحالی است که در حال حاضر تعداد شهرستان‌های قرمز در کشور با میزان فوتی و بستری بیشتر، فقط ۹ شهرستان است. با بررسی کمی آمارها مشخص است که سران حکومت در حال پنهان کردن کشتار کرونا هستند.

فرصت کرونا برای خامنه‌ای از دست رفته است

خامنه‌ای کرونا را یک فرصت برای سرکوب اعتراضات می‌دانست. اما در حال حاضر این فرصت تبدیل به طناب دار نظامش شده است. مطالبه مردم برای واکسیناسیون، خالی بودن صف واکسن برکت، و… نشان می‌دهد که ورق کـرونا درحال برگشتن است. سفیدسازی استان‌ها و پنهان‌سازی واقعیت تنها برای خاموش نگه داشتن اعتراضات مردم بر علیه کـرونا می‌باشد. مردم در ۲ سال گذشته هیچ اعتمادی به آمار و گفته‌های حکومت نداشته‌اند. فرصت کـرونا در حال تبدیل شدن به بزرگترین چالش امنیتی حکومت است. چالشی که بنیان‌های حاکمیت و بخصوص شخص خامنه‌ای به عنوان علت ادامه کرونا را نشانه رفته است.

Share: