تهاجم وحشیانه اخیر رژیم را در بازداشت و سرکوب مبارزین، با اتحاد و همبستگی در هم شکنیم!

جمهوری اسلامی ایران بیش از چهار دهه است که با توسل به سرکوب و کشتار و ایجاد رعب و وحشت بر جامعه ، به حکومت جهل و جنایت خود ادامه می‌دهد.

هنوز چند ماهی از سرقت انقلاب ۵۷ و به قدرت رسیدن رژیم بورژوا – اسلامی   نگذشته بود که خمینی فرمان کشتار مردم کردستان را که به  “ فتوای جهاد “ معروف شد، صادر کرد. در این یورش رژیم با تمام امکانات نظامی خود ۲۴روز متوالی از هوا و زمین مردم سنندج و منازلشان را بمباران کرد و مردم شهرهای دیگر را با توسل  به زور نظامی از خانه و کاشانه خود بیرون کرد.اما مردم کردستان علی رغم تحمل خسارات جانی و مالی ، در طول این ۴ دهه با مبارزات و مقاومت خود نشان داده اند که جمهوری اسلامی  را نمی خواهند. بر اساس همین پتانسیل مقاومت و‌ زنده نگه داشتن پرچم مبارزه است که رژیم از ترس و وحشت از هر فرصتی استفاده کرده و حملات نظامی و سرکوب های فاشیستی خودرا به مرحله اجرا گذاشته است.

هجوم افسار گسیخته و دستگیری های چند هفته اخیر در کردستان هم ادامه همان وحشتی است که جمهوری اسلامی از جنبش انقلابی کردستان داشته و دارد.

علاوه بر اینها فشار و سرکوب علیه سایر اقشار مردمی بویژه زنان و دانشجویان و کارگران و … بطور مضاعف گسترش یافته است، از آن جمله است احضار ده ها نفر از فعالین کارگری نیشکر هفت تپه و گروه صنعتی ملی فولاد اهواز و سندیکای کارگران شرکت واحد و … در سه هفته اخیر نیروهای اطلاعاتی – امنیتی حتی بدون ارائه حکم بازداشت ، همراه  با یورش و تفتیش و تخریب منازل اقدام به دستگیری بیش از ۱۰۰ نفر از فعالین مدنی – اجتماعی کرده است . از آنجائی که رژیم تجربه اعتصابات و اعتراضات عمومی درکردستان و خیزش های ۹۶ و ۹۸ را در سطح سراسری به چشم خود دیده ، امروز همراه این دستگیری ها در خوزستان و بلوچستان و … نیز همراه با اعدام ها قصد ایجاد وحشت سراسری را دارد تا به زعم خود اعتراضات پساکرونا را به تاخیر بیندازد    .

اما جمهوری اسلامی همچون همه رژیم های ارتجاعی قادر به حل معظلات نیست و تنها راه حل درخواست های حق طلبانه اجتماعی را در سرکوب می یابد به همین دلیل جامعه امروز ایران ملتهب و چون آتش زیر خاکستر است.

با توجه به اینکه شکنجه و اعدام و نفی حقوق زندانی و بگیر و ببند های افسار گسیخته سیاست عمده رژیم در سرکوب مردم معترض و بجان آمده است، ما خواهان موارد زیر هستیم:

 – تمامی زندانیان سیاسی بدون قید و شرط آزاد شوند. 

 – آمرین و عاملین سرکوب در ایران به محاکمه دادگاههای مردمی سپرده شوند. 

– آزادی نهادها و سازمان های مترقی و مردمی به رسمیت شناخته شوند.

– حقوق اولیه زندانی از جمله حق داشتن وکیل و دسترسی به خدمات پزشکی و… بطور مجانی و دائمی بفوریت اجرا شود. 

 – نهادهای مدافع حقوق زندانی و سازمانهای مترقی به دفاع از دستگیر شدگان اخیر برخیزند. 

سرنگونی رژیم جمهوری اسلامی 

خواست اکثریت مردم است!

زنده باد سوسیالیسم!

فوریه 2021 – بهمن 1399

pastedGraphic.png
Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *