کارگران شهرداری یاسوج در اعتراض به پرداخت نشدن ۵ ماه دستمزد خود در برابر استانداری کهگیلویه و بویراحمد تجمع کردند. این تجمع روز یکشنبه اول خردادماه ۱۴۰۱ برگزار شد. گزارش‌های رسیده از وخامت وضعیت معیشتی این کارگران به دلیل پرداخت نشدن دستمزدشان خبر می‌دهد. آنها برای تامین هزینه‌های زندگی مجبور به گرفتن جنس نسیه از مغازه‌های آشنا هستند.

شهردار یاسوج با حضور در بین کارگران شهرداری یاسوج آنها را تهدید به اخراج در صورت پایان ندادن به تجمع اعتراضی کرد. وی مدعی شد، این تجمع آرامش جامعه را بر هم زده و موجب سوء‌استفاده دشمنان خواهد شد. وی هیچ توضیحی در رابطه با پرداخت معوقات عقب مانده آنها نداد.

پاسخ کارگران شهرداری یاسوج به تهدیدات شهردار

یکی از کارگران شهرداری یاسوج در پاسخ به تهدیدات شهردار گفت:

«ما حقوق‌مان را می خواهیم و کاری با این حرف‌ها نداریم، در طول تمام سال زباله‌ها را از دشت روم تا مادوان جمع می‌کنیم، تمام این شهر را تمیز می‌کنیم. درآمد ما فقط همین کارگری است و درآمد دیگری نداریم.»

یکی دیگر از کارگران ضمن اعتراض به تهدیدات شهردار به وضعیت بد معیشتی خود اشاره کرده و گفت:

«12 ساعت کار می‌کنیم، پول کرایه نداریم، مجبوریم مسیر را پیاده برویم. مجبوریم، اگر اعتراض کنیم تهدید به اخراج می کنند.»

شهردار یاسوج که با مقاومت کارگران مواجه شد، خواستار تعیین ۵ نفر به عنوان نماینده از بین کارگران شد. اما با مخالفت آنها مواجه شد. آنها خواستار پاسخگویی صریح شهردار برای پرداخت معوقات خود شدند.

در دی‌ماه گذشته نیز عده‌ای از کارگران شهرداری یاسوج به‌دلیل اعتراض به وضعیت معیشتی و پرداخت نشدن دستمزد‌هایشان از کار اخراج شدند.

مقامات دولتی در هراس از گسترش اعتراضات مانع برپایی هر تجمع اعتراضی می‌شوند. این اقدام به‌دلیل حل نشدن مشکل معیشتی مردم در ادامه به اعتراضات بزرگتر منجر خواهد شد. تظاهرات مردم بر علیه گرانی و رادیکال شدن سریع آن نشان‌دهنده وضعیت ملتهب جامعه برای تغییرات اساسی است.