تهران ؛ دانشجو بیدار است از سیدعلی بیزار است شعار دانشجویان دانشگاه بهشتی تهران ۲۲دی

پس از اعتراف حکومت به جنایت هولناک سرنگونی هواپیمای اوکراینی که چند روز به انکار و لاپوشانی آن پرداخته بود، مردم و دانشجویان در تجمع و تظاهرات با شعارهای خود علیه خامنه‌ای و نظامش خشم خود را نسبت به این اقدام پدافند سپاه و سکوت مقامات حکومتی به نمایش گذاشتند.

در دانشگاه بهشتی دانشجویان، فریاد اعتراض خود را با شعار «دانشجو بیدار است از سید علی بیزار است» بلند کردند.

در ادامه اعتراضات مردمی به سرنگونی هواپیمای مسافربری خطوط هوایی اوکراین، امروز یکشنبه ۲۲ دی‌ماه نیز دانشجویان دانشگاه‌های مختلف، محوطه دانشگاه‌های خود را صحنه اعتراض سراسری به تمامیت حاکمیت قرار دادند.

مردم همصدا با دانشجویان، فریاد «جمهوری اسلامی نمی‌خوایم، نمی‌خوایم» و «نابود باد جمهوری اسلامی» سر دادند.

آنها همچنین با شعار فرمانده کل قوا استعفا، استعفا، خواستار کناره‌گیری شخص خامنه‌ای از حاکمیت شدند.

در روز گذشته نیز جمعیت زیادی از دانشجویان و هزاران تن از مردم تهران مقابل دانشگاه‌های امیرکبیر و شریف در اعتراض به اقدام شلیک جنایتکارانه موشک سپاه پاسداران به هواپیمای مسافری و سرنگون ساختن آن بدون اینکه مسئولیت آن را تا امروز برعهده بگیرند، دست به یک تجمع اعتراضی گسترده زدند.

در حالیکه هزاران نفر از مردم تهران در مقابل دانشگاه امیر کبیر تجمع کرده و علیه اقدام جنایت‌کارانه مقامات حکومتی در سرنگونی هواپیمای مسافربری در آسمان تهران علیه شخص خامنه‌ای و سپاه پاسداران شعار می‌دادند، نیروهای امنیتی برای مقابله با آنها اقدام به شلیک گاز اشک‌آور کردند.

Share: