حضور گسترده نیروی انتظامی در برابر بیمارستان کسری در تهران و ممانعت از تجمع مردم معترض به قتل مهسا امینی

بدنبال انتشار خبر مرگ مهسا امینی نیروهای انتظامی در برابر بیمارسان کسری در تهران تجمع کرده و با تهدید و ارعاب مانع از تجمع و اعتراض مردم شده اند.

زنده‌یاد مهسا امینی، روز چهارشنبه ۲۳ شهریورماه، توسط سرکوبگران گشت ارشاد در تهران به بهانه حجاب اجباری بازداشت و به بازداشتگاه وزرا منتقل شد. او در این بازداشتگاه بر اثر شکنجه و در پی ضرب و شتم دچار سکته قلبی و مغزی شد و به کما فرورفت. مهسا امروز جمعه ۲۵ شهریورماه در بیمارستان کسری تهران، جان خود را از دست داد.

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، روز جمعه ۲۵ شهریورماه ۱۴۰۱، اخبار حاکی از مرگ ژینا امینی (مهسا امینی) دختر ۲۲ ساله سقزی است که توسط ماموران گشت ارشاد تهران مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود. وی به دلیل جراحات ناشی از ضرب و شتم در بیمارستان کسری تهران جان باخت.

خانواده ژینا امینی، خبر از سلامت او پیش از ضرب و شتم داده اند. دایی ژینا (مهسا) امینی اظهارنظرهای برخی مقام‌ها را مبنی بر بیماری زمینه‌ای خواهرزاده‌اش رد کرد و گفت: «ما از مهسا پرونده پزشکی داریم و می‌توانیم ارائه دهیم که او کاملا سالم بوده است.»

ماموران گشت ارشاد در زمان بازداشت مهسا در ورودی بزرگراه حقانی به برادرش گفته بودند: «او را به پلیس امنیت اخلاقی در خیابان وزرا می برند و او باید در یک کلاس توجیهی ۴۰ دقیقه ای درباره حجاب شرکت کند!»

ژینا امینی توسط ماموران گشت ارشاد با باتوم مورد ضرب و شتم قرار گرفته و با ضربه باتوم به سرش به کما رفته و ظرف تنها دو ساعت با سکته قلبی و مغزی با آمبولانس به بیمارستان منتقل شده است، اما پلیس تهران با دروغگویی اعلام کرد که: «مهسا امینی دچار عارضه قلبی شده و هیچ موردی از برخورد و توهین وجود نداشته است.»