پلیس فرانسه اعلام کرد تیراندازی یک فرد مسلح ناشناس به سوی مردم در مرکز پاریس، چندین کشته و زخمی برجای گذاشت. شاهدان این حادثه از شنیده شدن صدای شلیک هفت یا هشت گلوله می گویند. پلیس، حال دو تن از مجروحان را وخیم گزارش داده است.

پیشتر، برخی منابع از کشته شدن دو نفر و زخمی شدن ٦ تن دیگر در این حادثه خبر داده بودند و حال یکی از مصدومین وخیم گزارش شده بود اما بر اساس آخرین گزارش ها، تعداد کشته شدگان این تیراندازی به سه نفر افزایش یافته است.

این تیراندازی، در مرکز فرهنگی کردی «احمد کایا» در ناحیه ۱۰ شهر پاریس به وقوع پیوست. یکی از شاهدان عینی به خبرگزاری فرانسه گفت: «ما دیدیم که یک پیرمرد سفیدپوست وارد مرکز فرهنگی شد و تیراندازی کرد. سپس به آرایشگاه مجاور رفت.»

گفته می شود آرایشگاهی که هدف بعدی فرد ضارب بوده نیز از جامعه کرد ساکن پاریس می باشد. 

پلیس، مرد مسلح مظنون را دستگیر کرده است. سن فرد دستگیر شده بین ۶۰ تا ۷۰ سال اعلام شده است. پلیس، منطقه را محاصره کرده و با صدور پیامی از مردم خواسته است که از نزدیک شدن به محل خودداری کنند. بنا بر اعلام پلیس، عملیات همچنان ادامه دارد.

فهیم ایشیک روزنامه نگار ترکیه ای، با انتشار این خبر اعلام کرد که شهردار منطقه ١٠ پاریس، در پی این حمله، در خیابانی که مرکز فرهنگی کردی احمد کایا در آن قرار دارد حضور یافته است.

الکساندرا کوردبار، شهردار منطقه ١٠ پاریس، هویت قاتل را اعلام نکرد اما با غیرقابل قبول خواندن این حمله، گفت به نظر می آید که این حمله، کردها را نشانه گرفته است. وی افزود: این، برای منطقه ای که فرهنگهای مختلف در آن، طی سالها، کنار یکدیگر در صلح و آرامش زیسته اند، دردناک است.

ژرالد دارمنن وزیر کشور فرانسه، در حساب کاربری توییتر خود با دردناک توصیف کردن این حادثه و  ضمن همدردی با بازماندگان، اعلام کرد که برای حضور در محل حادثه به پاریس بر میگردد. 

 ژان لوک ملانشون، سیاستمدار و رهبر حزب “فرانسه نافرمان” نیز با انتشار پیامی در توییتر ضمن ابراز خشم و اندوه از “حمله تروریستی” به مرکز فرهنگی کرد احمد کایا، با اشاره به اینکه “١٠ سال پیش تقریباً همین امروز، سه رهبر کرد در قلب پاریس ترور شدند”، گفت: “بس است! از متحدان کرد خود هرجا که باشند حفاظت کنیم”