جان‌باختن یک کولبر پس از سه‌ماه جدال با مرگ و زخمی شدن دو کولبر در مرز خوی و سردشت

روز یکشنبه اول دی ۹۸، کیهان اکرم‌پور کولبر اهل روستای کویره گویز سقز که بیش از سه ماه در اثر زخم ناشی از تیراندازی به وی با مرگ دست و پنجه نرم می‌کرد، در بیمارستانی در تهران جان خود را از دست داد.

کیهان اکرم‌پور فرزند مجید، روز ۲۴ شهریور ماه امسال بر اثر تیراندازی نیروهای نظامی در مرز سیف سقز در مکانی به نام گناو زخمی شده بود.

لازم به ذکر است که این کولبر جهت معالجه پزشکی در بیمارستان‌های سقز، سنندج و تهران بستری شده بود.

 • زخمی شدن یک شهروند و یک کولبر در سنندج و مرز سیف شهرستان سقز
  بر پایه گزارشی دیگر گروهی از کولبران در ارتفاعات مرزی شهرستان خوی در کمین نیروهای سپاه پاسداران قرار گرفته و در نتیجه‌ی گشودن آتش بر روی کولبران یکی از آنان با نام حمید عابد فرزند رضا و اهل بخش قطور خوی به شدت مجروح می‌شود.
  در حادثه‌ای مشابه در سردشت نیز یک کولبر با نام هیوا صدیق‌زاده ۲۳ ساله بر اثر تیراندازی نیروهای نظامی زخمی شده است. این کولبران جهت مداوا به مراکز درمانی شهر ارومیه منتقل شده‌اند.
  یادآوری می‌شود که روز سه‌شنبه ۲۶ آذرماه ۹۸ نیز دو کولبر به نام‌های هدایت محمودی در منطقه مرزی سردشت و علی صابری در پیرانشهر در اثر شلیک مستقیم نیروهای سپاه پاسداران زخمی شدند.
  همچنین روز سه شنبه ۲۶ آذرماه ۹۸، دو برادر کولبر به نام‌های آزاد خسروی و فرهاد خسروی ۱۸ و ۱۴ ساله در گردنه «ته ته» و «ژالانی» در هورامان در سرما و کولاک گرفتار شدند که هر دو در اثر یخ زدگی جان باختند.
  مردم برای یافتن جسد این دو برادر کولبر چند روز در سوز و سرما و برف بسیج شده‌ بودند که عاقبت توانستند جسد فرهاد را درحالیکه به یک کلبه متروکه تکیه زده‌ بود، بیابند.
Share: